o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Świętokrzyskie. Nieznany sprawca otworzył śluzę. Spowodował katastrofę ekologiczną

29
Podziel się

Sytuacja jest bardzo poważna i zajmuje się nią prokuratura. Sprawca, którego poszukuje policja, otworzył śluzę Nidy, co wywołało katastrofę ekologiczną. Stało się to na odcinku we wsi Rębów. Widok tysięcy martwych ryb przeraża.

Świętokrzyskie. Nieznany sprawca otworzył śluzę. Spowodował katastrofę ekologiczną
bECDptjF

O całej sytuacji poinformowała Gazeta Wyborcza. Na Nidzie nagle spora część wody odpłynęła z rzeki, co spowodowało, że tysiące ryb natychmiast poumierało. Setki z nich nadal rozpaczliwie podskakiwały, próbując wrócić do wody. Jako pierwsi sytuację zauważyli miejscowi wędkarze, którzy regularnie łowią tam ryby.

Oprócz policji na miejsce wezwano m.in. naukowców z instytutu PAN, a także pracowników Polskiego Związku Wędkarskiego, którzy zaczęli zajmować się badaniem rozległości katastrofy. Już wiadomo, że wśród tysięcy ryb i innych zwierząt, które zamieszkiwały Nidę, znalazły się także rzadkie i będące pod ochroną małże i skorupiaki.

bECDptjH
Zobacz także: Topnienie szwajcarskiego lodowca. Dramatyczne nagranie z Alp

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jak nieodpowiedzialne zachowanie wpłynie ostatecznie na okoliczny ekosystem. Być może miejsca nie da się już uratować.

Smutny widok tysięcy zmarłych ryb

Miejscowi wędkarze ze smutkiem opowiadali mediom o rybach, które leżały przy brzegu. Ten widok prezentuje choćby zdjęcie opublikowane przez Krzysztofa Latosińskiego z PZW. Martwe ryby to okonie, szczupaki czy klenie.

bECDptjN

Jeśli policji uda się ustalić winnego katastrofy, za wywołane straty przyrodnicze będzie musiał odpowiedzieć przed prokuraturą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECDptki
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
jaroslae
rok temu
Wina Tuska czy Trzaskowskiego?
Puchlik🥰
rok temu
Rybka 😋mam juz nowa wedke😋😊
Rafal🤪
rok temu
Ja tylko pociągnął 😇
bECDptkj
Rafal
rok temu
Co roku tysiące ryb gine jak rozlewiska na Wiśle wysychają Czemu tam nie ma pseudo-ekologow
Kkkk
rok temu
Umierają tylko ludzie. Zwierzęta zdychają.
Ludzik
rok temu
Ekolodzy powini się przykuć do czajki jak była awaria a tu ani widu ani słuchu albo do tych ryb
Wie57slaw
rok temu
Taką katastrofę ekologiczną mamy co jakiś czas na Wiśle tylko że tam rządzący Warszawą otwierają tamy oczyszczalni Czajka i trują nie tylko ryby ale środowisko i ludzi od Warszawy po Bałtyk i robią to na oczach władzy a zieloni wtedy zamykają oczy i nosy
Sadr
rok temu
Wędkarstwo to brak jakichkolwiek zainteresowań, często alkoholizm, wkręcanie się od spędzania czasu z rodziną.
Meme
rok temu
Ludzie to 2020 rok. To było do przewidzenia że coś się jeszcze zdarzy
słowianka
rok temu
Tak się tym wnikliwie zajmą jak katastrofą na Baryczy. Umorzy się postępowanie, nikt nic nie widział, nikt nic nie wie, nie ma winnych.
Tomasz11
rok temu
Trzeba surowych kar dla sprawców niszczenia przyrody i środowiska.Nie jakieś śmieszne grzywny. W takim przypadku obligatoryjna odbudowa zniszczonego systemu+ zawsze kara więzienia.Dla firm dodatkowo zamknięcie firmy, blokada konta i przepadek całego majątku.Żaden rząd od 90 roku nie zajął się poważnie problemem.Codziennością są wylewane ścieki, szamba, palenie odpadów, znęcanie się nad zwierzętami itp.Służby do roboty,a po gminach to już tragedia. Wszyscy wszystko wiedzą ,ale nikt nic nie robi.
Krzysztof
rok temu
"będzie musiał odpowiedzieć przed prokuraturą" - chyba przed sądem. Autor się nie popisał ...
lol
rok temu
teraz to umierają zwierzęta a ludzie zdychają
bECDptkb
szalos
rok temu
To nie ryby tylko resztki po polskich mięsiarzach-kłusownikach!!! W Polsce się łowi po to by żreć ryby a nie obcować z przyrodą!!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić