Symbol ukraińskiego oporu. Internauci nie mogą się nadziwić

Ukraińcy liczą straty na wyzwolonych z rąk Rosjan terenach. Niewielka Borodzianka została niemal doszczętnie zniszczona przez najeźdźców. Do sieci trafiło zdjęcie jednego ze zbombardowanych tam budynków. Uwagę przykuwa jeden szczegół. "Trzymajcie się jak ta półka" - piszą internauci.

Symbol ukraińskiego oporu. Internauci nie mogą się nadziwić
Zdjęcie półki w zniszczonym budynku poruszyło internautów (Twitter)

Borodzianka jest jednym z najbardziej zniszczonych przez Rosjan miast obwodu kijowskiego. 1 kwietnia po przeszło miesiącu miejscowość została wyzwolona z rąk rosyjskich najeźdźców. Stopniowo pojawiają się informacje na temat stanu mieszkańców i infrastruktury.

Szafka kuchenna jako symbol ukraińskiego oporu

Jedno zdjęcie z Borodzianki, które trafiło w ostatnich dniach do mediów społecznościowych, szczególnie poruszyło internautów. Przestawia ono wewnętrzną ścianę niemal doszczętnie zniszczonego budynku. Uwagę przykuwa jeden drobny szczegół.

Choć zewnętrza konstrukcja budynku zawaliła się, na ścianie nienaruszona pozostała... szafka kuchenna. Na jej półkach wciąż stoją talerze i kilka innych elementów zastawy. Gdyby z obrazka wyciąć sam mebel, trudno byłoby się domyślić, że zdjęcie pochodzi ze zbombardowanego mieszkania.

Niepozorna szafka stała się swoistym symbolem ukraińskiego oporu i wytrzymałości. - Bierzcie przykład z tej półki - napisała na Twitterze autorka zdjęcia. Ukraińcy twierdzą, że obrazek z Borodzianki wskazuje na stan, w jakim obecnie się znajdują.

Chcecie wiedzieć, jak czujemy się na Ukrainie. Jak ta szafka. Rosjanie próbują nas złamać, ale się trzymamy. I będziemy się trzymać aż do zwycięstwa - skomentował na Twitterze ukraiński deputowany Roman Hryszczuk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Fotografia została wykonana przez ukraińską fotoreporterkę Elizawetę Serwatyńską 6 kwietnia. Według jej relacji widziany na zdjęciu budynek mieszkalny był jednym z pierwszych, w które trafiły rosyjskie pociski. - Przed zniszczoną klatką jest wyrwa od pocisku tak głęboka, że zmieści się w niej człowiek. W budynku zawalił się cały pion, od parteru do czwartego piętra - opisywała Serwatyńska.

Borodzianka była okupowana przez Rosjan od 26 lutego. Przez ten czas żołnierze Putina niemal całkowicie zniszczyli miasto. Wołodymyr Zełenski w czwartkowym nagraniu powiedział, że w Borodziance jest więcej ofiar niż w Buczy. Władze Ukrainy informowały, że pod gruzami zbombardowanych bloków mieszkalnych mogą znajdować się ciała setek ludzi.

Zobacz także: Reakcja Rosji na wydarzenia w Buczy. "Do porozumienia jest bardzo daleko"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić