o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aniela Siwek
|

Szok w Lubuskiem. Tak przewoził dzieci i żonę. Od razu zatrzymano mu prawo jazdy

315
Podziel się

63-letni mężczyzna z woj. lubelskiego jechał ruchliwą drogą K-12, wioząc na przyczepie traktora dwoje dzieci i żonę. Co więcej, traktor nie miał ważnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali mu praw jazdy, a sprawę skierowali do sądu.

Szok w Lubuskiem. Tak przewoził dzieci i żonę. Od razu zatrzymano mu prawo jazdy
bDfqzTDp

Do zdarzenia doszło 26 czerwca 2020 roku, ale policja poinformowała o tym we wtorek 30 czerwca. Funkcjonariusze patrolujący trasę krajową k-12 zauważyli traktor ciągnący wóz konny. Na wozie znajdowała się kobieta i dwójka małych dzieci.

Przejażdżka mogła zakończyć się tragicznie - poinformowała policja. Wóz nie jest przystosowany do przewożenia osób, żaden z pasażerów nie był w żaden sposób zabezpieczony. W przypadku nagłego hamowania kobieta wraz z dziećmi mogłaby wypaść na ruchliwą ulicę.

bDfqzTDr

Wóz nie posiadał także świateł i kierunkowskazów. Policjanci zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego wozem. 63-latek z powiatu żarskiego nie miał także ważnych badań technicznych.

Pomocnik listonosza. Urocze wideo podbija internet

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Za przewożenie osób na przyczepie w taki sposób 63-latek może ponieść jeszcze poważniejsze konsekwencje. Sprawa została skierowana do sądu.

bDfqzTDx

Policja apeluje przy okazji o rozwagę. W okresie prac rolnych często zdarzają się podobne sytuacje. Należy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie i nie przewozić ludzi na przyczepkach i wozach, bo to może doprowadzić o tragedii.

bDfqzTDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(315)
Vhjkll
4 miesiące temu
Dawniej to był standard:)
Muuu
4 miesiące temu
Jak byłam dzieckiem też tak jeździliśmy w pole:)
ciekawe
4 miesiące temu
jeździłem tak samo tylko zamiast traktora wóz ciągnął koń - i żyję. tylko mój dziadek który wtedy powoził nie żyje (umarł ze starości)
bDfqzTDT
gość
4 miesiące temu
tak jeżdzili ludzie od lat nikomu to nie przeszkadzało nawet za tej złej komuny ale wtedy nie było wolności dzisiaj mamy wolność i pseudo demokracje
Eli
4 miesiące temu
dokładnie to był standard ,jaki zatem szok ,w wielu krajach nadal się tak jeździ ,wszystko zależy od człowieka nie od choćby najlepszych, najnowszych standardów
Najnowsze komentarze (315)
Traktorzysta
4 miesiące temu
Na podnośniku się jeździło i co?
Michał
4 miesiące temu
Furmanka do tego służy Ciągnik rolniczy jest wolniejszy od konia który się spłoszy.Czyli wszystkich w górali trzeba posadzić.
Michał
4 miesiące temu
Po pierwsze ciągnik szybko nie jedzie po drugie od lat 80tych tak się jeździło na pola. Ludzie od razu kara śmierci dla rolnika.
schizofrenia
4 miesiące temu
To jest problemem?? A jakoś nie jest problemem, na tej samej drodze, rowerzysta? Wiozący dziecko w przyczepce z plastikowych rurek i dykty, 10 cm nad jezdnią, pomiędzy tirami??? Rowerzysta by jeździć po publicznych drogach jakoś nie musi mieć lusterek, badań technicznych pojazdu, żadnej znajomości przepisów ruchu drogowego. Wystarczy mu 18 lat i ułańska fantazja.
bbbbb
4 miesiące temu
"63-latek z powiatu żarskiego nie miał także ważnych badań technicznych" -to przez kolejki w NFZ.
obywatel RP
4 miesiące temu
niedługo nie będzie wolno kroić chleba nożem. Trzeba zakłądać pasy bezpieczeństwa na furmance, to może miejskie dorożki też powinny mieć poduszki i napinacze pirotechniczne. Idiotyzm władzy
Ares
4 miesiące temu
No z lubelskiego uderzyć w lubuskie traktorem nie lata wyczyn. Chyba z 500 km dzieli dwa województwa.
este
4 miesiące temu
A najlepsza "miejscówka" to była z tyłu jak nogi dyndały ;-)
bDfqzTDL
Xxx
4 miesiące temu
Id...ci czepili się rolnika, jakby nie mieli nic ważnego do roboty. Wóz nie miał oswietlenia, a pokazcie mi który woz konny ma oświetlenie ? Przecież nie jechał nim w nocy. Cud że nie d...bali się, że wóz nie jest zarejestrowany i że nie ma ubezpieczenia oc. Przecież jeszcze 20 lat temu takie podróżowanie na wsi było normalne, sam tak jeździłem bardzo często. Ten kraj zchodzi na psy. Niedługo za pierdniecie będą zabierać prawo jazdy bo bąk nie spełnia norm czystości spalin. Pamietajmy, że mamy szansę spróbować coś zmienić, głosujmy mądrze.
koń
4 miesiące temu
A to ci nowina dzieci na wozie zamiast w BMW to się w głowie nie mieści
Traktorzysta
4 miesiące temu
Oj tam, oj tam...
Pit
4 miesiące temu
Standard na wsi. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek zginął jadąc na wozie.
J23
4 miesiące temu
"W przypadku nagłego hamowania kobieta wraz z dziećmi mogłaby wypaść na ruchliwą ulicę", żeby wylecieć z wozu to musiałby gwałtownie przyspieszyć, co przy osiągach traktora i patrząc jak głęboko siedzieli w przyczepie to jest to niemożliwe. a tak przy okazji, do pola zawsze się tak jeździło...
Ada,ś
4 miesiące temu
Już, niedługo nie będzie można jeździć wierzchem na koniu, bo to też bardzo niebezpieczne.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić