Tajemnicza przesyłka z chińskiego sklepu. Sprawą zajęła się policja

174

Przesyłka z Chin miała trafić do Niemiec, jednak wcześniej przechwycili ją celnicy. W środku znaleźli laskę, która skrywała... nóż. Broń została zabezpieczona, a nabywca otrzyma karę.

Tajemnicza przesyłka z chińskiego sklepu. Sprawą zajęła się policja
Przesyłka pochodziła z Chin.

W urzędzie celnym Reisholz w Düsseldorfie natrafiono na wyjątkową przesyłkę. W środku znajdowała się laska, którą szybko można przekształcić w broń.

Przesyłka z Chin skrywała 15-centymetrowy nóż

Zaokrąglone ostrze o długości 15 cm można przykręcić do gałki, a następnie schować w trzonku laski - przekazano w komunikacie prasowym.

Sprawą zajęła się policja. Broń tego rodzaju jest nielegalna w Niemczech, ponieważ do złudzenia "przypomina przedmioty użytku codziennego". Zawartość paczki zostanie zniszczona po zakończeniu procedury.

Zobacz także: Tych nawyków kierowcy powinni unikać zimą. Jak odśnieżać auto i prowadzić na śniegu?
Z pewnością nie był to codzienny proces dla kolegów z urzędu celnego w Reisholz. Sztylet został zabezpieczony i zostanie zniszczony po zakończeniu procedury - mówi Michael Walk, rzecznik prasowy głównego urzędu celnego w Düsseldorfie.

Osobę, która zamówiła laskę, czeka postępowanie karne. Złamał bowiem zakaz (import przedmiotów zabronionych) i naruszył prawo dotyczące broni.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić