o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Tajemnicza śmierć ciężarnej w świdnickim szpitalu. Dziecko również nie przeżyło

500
Podziel się

W szpitalu "Latawiec" w Świdnicy (woj. dolnośląskie) doszło do tragedii. 30-letnia ciężarna Anna zmarła. Nie udało się uratować również jej dziecka. Szpital wydał oświadczenie w tej sprawie.

Tajemnicza śmierć ciężarnej w świdnickim szpitalu. Dziecko również nie przeżyło
Szpitalu "Latawiec" w Świdnicy. (YouTube)
bEsgPyut

W nocy z niedzieli na poniedziałek (13 -14 czerwca) ciężarna 30-letnia Anna przez kilka godzin czekała z bólem na szpitalnym oddziale ratunkowym w placówce "Latawiec" w Świdnicy. Gdy w końcu ktoś zainteresował się stanem kobiety, na pomoc było już za późno. Nie udało się uratować ciężarnej i jej 20-tygodniowego dziecka. O tragedii informuje dziennik "Fakt".

Kierownik Działu Funduszy Zewnętrznych, Projektów Rozwojowych i Marketingu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy Łukasz Czajkowski w rozmowie z "Faktem" podkreśla, że z uwagi na ochronę danych osobowych nie może ujawnić szczegółowych informacji w tej sprawie.

bEsgPyuv

Szpital wydał oświadczenie w sprawie śmierci ciężarnej

Szpital wydał oświadczenie w sprawie śmierci ciężarnej. Placówka zapewnia, że 30-letnia pacjentka natychmiast otrzymała pomoc, gdy tylko zgłosiła się do izby przyjęć.

Młoda kobieta zgłosiła się do Izby Przyjęć przy Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, skąd natychmiast przekazana została do Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Patologii Ciąży. Tam niezwłocznie wdrożono szeroką diagnostykę i leczenie. Pomimo intensywnych działań nad ranem doszło do nagłego pogorszenia stanu pacjentki. Niestety działania podejmowane przez lekarzy i pielęgniarki nie przyniosły efektu i pacjentki nie udało się uratować. Pacjentka zmarła tego samego dnia około południa - informuje szpital w oświadczeniu, cyt. przez "Fakt".
bEsgPyuB

Szpital odniósł się także do informacji jakie "Fakt" otrzymał od czytelnika odnośnie tego, iż ciężarna Anna czekała na pomoc przez kilka godzin. "Mając na uwadze powyższe pragniemy podkreślić, że pacjentka nie oczekiwała na udzielenie pomocy w SOR, ani w żadnym innym miejscu, a niezwłocznie po zgłoszeniu się pacjentki do szpitala przystąpiono do udzielania jej świadczeń, w zgodzie z obowiązującymi procedurami" - podkreśla szpital.

Jesteśmy głęboko zasmuceni tym tragicznym zdarzeniem. Rodzinie i bliskim zmarłej pacjentki przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia. Uwzględniając dobro rodziny zmarłej, szpital nie będzie udzielał dodatkowych informacji w tej sprawie - głosi oświadczenie.
Zobacz także: Szukają do pracy "nieroszczeniowych" lekarzy. "To obraźliwe"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsgPyuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(500)
Abc
1 tyg. temu
Ten szpital to umieralnia, niech ktoś w końcu zrobi tam porządek
Robaki
3 tyg. temu
A cały czas walczą o podwyżki,,,pytam za co ? Za uśmiercanie ???
Tototak
miesiąc temu
Jak byscie po 60.tyś zarabiali a wszelka odpowiedzialność za prace została by wam zabrana,w zamian mile widziane uśmiercanie w imię wirusa a i pacjęt wskazane by bał sie i wiedział że praw żadnych nie ma bo nowy ład bandycki idzie...TO TEŻ BYŚCIE WKURWI..I BYLI ŻE WAM KTOŚ W MARZENIACH PRZESZKADZA...
bEsgPyuX
Nemeczek
2 miesiące temu
O wdrożonym leczeniu i zastosowaniu procedur można polemizować, bo kiedy ktoś znika w otchłani szpitala, nie mamy już na nic wpływu. A teraz nawet nie możemy być z chorym i wiedzieć, co z nim robią. Ale do chooja walca to, ile siedział na SOR można w 5 min sprawdzić na monitoringu.
Danuta
2 miesiące temu
PRYWATNIE OD RĘKI PRZYJMUJA A NA KASĘ NIE MA WOLNYCH TERMINÓW .!!! PAMIĘTAJCIE MACIE RODZINY A ZLO WRACA I WAS TEŻ DOSIEGNIE !!!
Danuta
2 miesiące temu
To już nie Bóg decyduje o naszym życiu!!! LEKARZE, PIELĘGNIARKI WYSYLAJA LUDZI NA TAMTEN ŚWIAT!!! SALOWE MAJA WIĘCEJ EMPATI!!! SIEDZA I KAWKI SPIJAJA !!!
Dr.Esiarz
2 miesiące temu
No i co Kubiaczyk, co nam masz do powiedzenia w tym przypdaku panie ordynatorze?
Ot co
2 miesiące temu
A wszystko to pod przykryciem covida,lekarze,pielęgniarki zaszczepieni a wciąż się boją ,jedynie pracownicy marketów są bohaterami
Gru
2 miesiące temu
Umieralnie, a nie szpitale. "Lekarze" coraz częściej mają krew na rękach i oby karma do nich wróciła jak najszybciej.
fufu
2 miesiące temu
Na komisariatach terz szypko przywozom tylko ich puzniej wyworzom .bardrzo sie starajom ,szpitale odnich sie zarazily tom opiekom
Lol
2 miesiące temu
Srali muszki, idzie wiosna.... pacjentka czekała kilka godzin i dlatego zmarła, bo musiała mieć zakażenie. Jak to szybciutko szpital się tłumaczy?
Basia
2 miesiące temu
W sobotę i niedziele strach zgłosić się do szpitala. Personel spał bo im się należy. Zasada jest taka, że najlepiej niech i na zmiana zajmie się pacjentką.
Nemo
2 miesiące temu
Zapomnieliście! Idą ciężarne - jak na wojnę. Nie każda wróci. Straszne, ale prawdziwe, ZAWSZE jak jest się w ciąży. I nie plećcie bzdur, bo śmierć w ciąży, to doskonała pożywka dla pseudo - dziennikarzy. O reszcie zdecyduje Prokuratura i Sąd (oby nie z roczników mających Gimlandię w głowie)...
bEsgPyuP
Jan
2 miesiące temu
Co tam pacjenci. Najważniejsze, że Niedzielski dał podwyżkę pielęgniarkom. To jest najwyższa stawka za bezrobocie na świecie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić