Tajemniczy list w ostrowskim ZUS-ie. Wezwano policję

7

W ostrowskim oddziale ZUS miała miejsce kuriozalna sytuacja. Urzędnicy przestraszyli niewielkiego pakunku, pozostawionego w budynku przez anonimową osobę. Na miejsce wezwano policję. Zawartość przesyłki może zaskoczyć.

Tajemniczy list w ostrowskim ZUS-ie. Wezwano policję
Nietypowa sytuacja w ostrowskim ZUS-ie. Zdj. ilustracyjne (Pixabay, ZUS)

W piątek 23 grudnia pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Ostrowie Wielkopolskim zwrócili uwagę na nieoznakowany pakunek, który w budynku zostawiła nieznana osoba. Przesyłka wydała się urzędnikom na tyle podejrzana, że o sprawie postanowiono powiadomić policję.

Tajemnicza przesyłka w ostrowskim ZUS-ie. Interweniowała policja

Funkcjonariusze nie zlekceważyli zgłoszenia i wkrótce pojawili się w ostrowskim zakładzie. Na miejscu urzędnicy wskazali na białą, niewielką kopertę.

Już wtedy policjanci mogli odetchnąć z ulgą, bowiem takowa nie była w stanie pomieścić granatnika. A te jak wiadomo mają tendencje do "samoczynnych" wybuchów - pisze z przekąsem lokalny portal ostrow24.tv, nawiązując do niedawnych wydarzeń w gabinecie Komendanta Głównego Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert o tłumaczeniach gen. Szymczyka. "Były tam osoby, które powinny znać się na takiej broni"

Nieustraszeni mundurowi wzięli pod lupę tajemniczy pakunek. Można sobie jedynie wyobrazić, jakie musiało być ich zaskoczenie, kiedy zapoznali się z zawartością koperty. Wbrew podejrzeniom urzędników, w środku nie znajdowało się nic zagrażającego ich życiu.

Jak podaje serwis ostrow24.pl, w enigmatycznej kopercie funkcjonariusze znaleźli list, opisujący... poczynania Jezusa. Była tam też ulotka, zachęcająca niewierzących do nawrócenia się.

Trudno powiedzieć, dlaczego mały, płaski list wzbudził niepokój pracowników ZUS. W kopercie bowiem nie zmieściłby się żaden niebezpieczny przedmiot. Czyżby urzędnicy nieszczególnie lubianej przez Polaków instytucji mieli podstawy do obaw? Nie wykluczone, że podejrzenia wzbudził brak adresata i nadawcy na kopercie.

Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić