o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Niemiecka policja komentuje. Nie mogli uwierzyć własnym oczom

136
Podziel się

Niemieccy funkcjonariusze policji nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy przeglądali materiał z urządzeń mierzących prędkość. Okazało się, że na zdjęciu jest ptak. Leciał ponad 90 km/h w strefie, w której maksymalna dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h.

Niemiecka policja komentuje. Nie mogli uwierzyć własnym oczom
Ptak znacznie przekroczył prędkość. Leciał przed pędzącym 93 km/h samochodem (Policja w Coesfeld)
bEKUINgB

Sytuacja, o której poinformowała w środę policja z Coesfeld miała miejsce 9 grudnia w miejscowości Ottmarsbocholt na zachodzie Niemiec. Fotoradar uruchomił jadący z nadmierną prędkością kierowca. To właśnie dzięki niemu urządzenie uchwyciło także moment, w którym prędkość przekraczał ptak.

Na zdjęciu z fotoradaru znalazł się duży ptak. Był nawet szybszy niż kierowca, który uruchomił kamerę. Skąd to wiemy? Ptak przeżył, więc musiał lecieć z większą prędkością – napisali funkcjonariusze z Coesfeld.
bEKUINgD

Ptak szybszy niż kierowca. Wszystko uchwycił fotoradar

Znajdujący się na zdjęciu ptak wyprzedził pędzące auto. Nie wiadomo jednak, z jaką dokładnie prędkością leciał. Zarejestrowano jedynie pomiar dla poruszającego się pojazdu.

Według systemu samochód jechał z prędkością 93 km/h, co po zastosowaniu tolerancji 3 km/h daje 90 km/h. Prowadzącego samochód ukarano mandatem w wysokości 30 euro. W przypadku ptaka mundurowi żartują, że nie został jeszcze w tej sprawie obciążony opłatą, ponieważ pozostaje niezidentyfikowany.

bEKUINgJ

Gołąb także nie dostał mandatu

W 2019 roku w niemieckim mieście Bocholt fotoradar sfotografował gołębia, który również przekroczył dopuszczalną prędkość, lecąc 45 km/h w miejscu, gdzie powinien poruszać się maksymalnie z prędkością 30 km/h. Stwierdzono wtedy, że to, czy ptak zechce zapłacić mandat w wysokości 25 euro pozostaje "sprawą otwartą". Zrezygnowano także z szukania świadków rzeczonego incydentu.

bEKUINgK

Z kolei w maju w 2019 w niemieckim Viersen gołąb zasłonił twarz kierowcy dokładnie w chwili, kiedy fotoradar zrobił mu zdjęcie. To uchroniło kierującego przed mandatem w wysokości 105 euro. Policja zaznaczyła wtedy, że brak kary finansowej kierowca może zawdzięczać "pierzastemu aniołowi stróżowi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKUINhe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(136)
990
10 miesięcy temu
jestem zaszokowany, niesamowita sensacja, w porównaniu do epidemii, do dzisiejszego trzęsienia ziemi w chorwacji i turcji to wręcz sensacyjna i najważniejsza wiadomość
hehehe
10 miesięcy temu
"pędził " 93 /h ,tam gdzie jest 70 /h ,no co za masakra ,strach się bać
Darek
10 miesięcy temu
No to mandat dla ptaka, bo za szybko frunął..
bEKUINhf
krzysiek
10 miesięcy temu
"Skąd to wiemy? Ptak przeżył, więc musiał lecieć z większą prędkością – napisali funkcjonariusze z Coesfeld." A ja myślałem, że pokazał im nagranie własnego prędkościomierza, bo przecież niemożliwe, żeby wzlatywał - prawda, panowie policjanci? Ale pocieszę Was - nasi też polotem nie grzeszą.
hhh
10 miesięcy temu
to ze niemce głupie , to wiemy, nie trzeba az takich opisów
Cześć
10 miesięcy temu
kto to pisał?
Ala
10 miesięcy temu
Dobrze że narysowaliscie to czerwone kółko. Nigdy bym nie wiedziała gdzie ptak a gdzie samochód.
aniołek
10 miesięcy temu
To był anioł
Janmanicki
10 miesięcy temu
Tania sensacja
Czarny
10 miesięcy temu
Kilka lat temu jadąc w Niemczech autostradom wyprzedził mnie gołąb i mogę powiedzieć był naprawdę szybki ją jechałem 120km/h.Niewiem ale wydaje mi się że wykorzystywał impet powietrza bo nie machał wiele skrzydłami
Mhm....
10 miesięcy temu
Ptak to prototyp samolotu. Co tu dziwnego?
Miko
10 miesięcy temu
To był polski orzeł! Tylko polacy łamią przepisy ruchu drogowego tak bezczelnie
GÓRAL
10 miesięcy temu
CO ROKU TAKIE BZDURY......
bEKUINgX
Lol
10 miesięcy temu
Uciekał przed szczepionką
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić