Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Dagmara Smykla
|

To była krew Jana Pawła II. Nie do wiary, co się stało

105
Podziel się

Włoska policja zatrzymała mężczyznę, który miał ukraść fiolkę z krwią Jana Pawła II. Kradzieży relikwii dokonano we wrześniu, wzbudziła oburzenie wśród wiernych. Fiolki wciąż nie udało się znaleźć.

To była krew Jana Pawła II. Nie do wiary, co się stało
(Ferrari, Cover)
bFdXtswR

Włoskie służby zatrzymały mężczyznę, który ukradł fiolkę z krwią polskiego papieża. Nad rozwiązaniem sprawy od września pracowało kilka zespołów policji i wojska. Teraz Włosi poinformowali o zatrzymaniu znanego policji 59-latka, mieszkańca Figline Valdarno w Toskanii.

Złodziej już kilkukrotnie był zamieszany w sprawy kradzieży dóbr kościelnych. Przeszukanie jego domu nie przyniosło jednak oczekiwanych rezultatów. Nie znaleziono fiolki z krwią Jana Pawła II – informuje lokalna gazeta "Corriere dell'Umbria".

bFdXtswT

Policja przypuszcza, że relikwia została już sprzedana kolekcjonerowi. Teraz włoskie służby mają prześledzić aktywność 59-latka, żeby wykryć jego ewentualne kontakty z paserami lub kupcami. Nie wiadomo, czy oskarżony przyznaje się do zarzutów i współpracuje z policją.

Ampułka z kroplą krwi papieża była przechowywana w katedrze w Spoleto. Miała być przeniesiona do nowego kościoła w Spoleto pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Krew została pobrana niedługo przed śmiercią papieża, a katedrze podarował ją kardynał Stanisław Dziwisz. Fiolkę skradziono we wrześniu.

Zobacz także: Zobacz też: Pfizer. Szczepionka na COVID. Marcin Jędrychowski o zapowiedziach Mateusza Morawieckiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdXtsxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
xaxa
rok temu
Krew JP II we Włoszech ? NIEMOŻLIWE, to falsyfikat, przecież sam Dziwisz sprzedał 15 litrów krwi JP II w ampułkach i zapiski osobiste papieża z klauzulą - nie upubliczniać !
Scyth
rok temu
Nie uważacie drodzy katolicy, że te całe szopki z fiolkami krwi to jest bałwochwalstwo? Czemu to ma w ogóle służyć?
Serio?
rok temu
XXI wiek i takie rzeczy? Od razu naróbcie kopii Jego szat i sprzedawajcie ich skrawki na jarmarkach. Za dukaty i talary.
bFdXtsxv
Chrzescijanin
rok temu
Nie bedziesz mial bogow cudzych przede mna hahahaha żalosni katolicy
Prorok
rok temu
Wy ludziska niewierzący w żadnego Boga macie w kwestiach religii zawsze najwięcej do powiedzenia...Bóg z Wami.
Lucek
rok temu
Ja mogę swoją oddać
GrzegorzNE
rok temu
Zadziwia mnie, że w XXI wieku ktokolwiek może być takową"relikwią" zainteresowany. Średniowiecze pełną gębą. Może jeszcze ucięli nieszczęśnikowi palec albo wydłubali żebro? Gusła i zabobony. Ale czego można się spodziewać od ludzi, którzy na serio muszą brać gadające węże, osły i inne. Gdzie jest szacunek do nieżyjącego?
GOść
rok temu
Che che jak w Krzyżakach handel relikwiami nawet tymi ze snu . Ludzie a gdzie rozsadek .
rte
rok temu
A co Słowo Boże mówi na temat czci oddawanej obrazom innym wizerunkom , używanie dewocjonali ? Księga Wyjścia rozdział 20 wersety od 4 do 6 : „Nie wolno ci robić sobie rzeźbionego wizerunku ani żadnej podobizny czegokolwiek, co jest w niebie, na ziemi albo w wodzie. 5 Nie wolno ci się im kłaniać ani im służyć, bo ja, Jahwe (imię Boże za przekładem kardynała Wyszyńskiego) , twój Bóg, jestem Bogiem, który wymaga wyłącznego oddania. Za grzech ojców zsyłam karę na synów, do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, 6 lecz tym, którzy mnie kochają i przestrzegają moich przykazań, okazuję lojalną miłość aż do tysiącznego pokolenia.” To jest drugie oryginalne przykazanie , które kk wykreślił , a żeby liczba 10 się zgadzała ostatnie dziesiąte przykazanie kk podzielił na pół.
Dughfjh
rok temu
A nie zawieruszyły się jakie stare buty papieża polskiego? Lepsze to od krwi ,bo się nie popsują i w razie czego to można podpisać. Wiernym prawdziwym w boga jedynego powinno wystarczyć. Tylko co na to wszystko ten prawdziwy Pan Bóg?
Lux Ferre
rok temu
Z tą posoką Wojtyły to pewnie tak jak z tymi "oryginalnymi" gwoździami "Jezuskami", jeden jedyny gwóźdź razy 666
margo
rok temu
POLSKO OSĄDZAJĄCA KRYTYKUJÆCA..... WSZYSCY BEZ WYJĄTKU STANIEMY NA SĄDZIE OSTATECZNYM.
Tomi
rok temu
Za ile ją sprzedał Dziwisz?
bFdXtsxn
marek
rok temu
oferta sprzedazy jak najpowazniejsza!!! Mam na sprzedaz szczebel z drabiny ktora przysnila sie Sw.Antoniemu....stan kolekcjonerski.Tylko powazne oferty ;)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić