To koniec papieru toaletowego, jaki znamy?! Bruksela proponuje słomę

197

Bruksela, wespół z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI), chce wielkich zmian. Chodzi o finansowanie produkcji papieru toaletowego ze... słomy! Pomysłodawcy takiego rozwiązania tłumaczą, że pozwoliłoby to na ograniczenie emisji dwutlenku węgla (CO2).

To koniec papieru toaletowego, jaki znamy?! Bruksela proponuje słomę
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Papier toaletowy nie będzie już powstawać z papieru, ale ze słomy?! To możliwe. Taka koncepcja ma podobno pełne poparcie Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI). Jest to pożyczkowa instytucja działająca w ramach struktur Unii Europejskiej.

Projekt zakładający tworzenie papieru toaletowego ze słomy doskonale wpisuje się w Zielony Ład, który jest promowany przez Unię Europejską. Pokrywa się także z celami zrównoważonego rozwoju, które przewidują zmniejszenie do 2030 roku emisji CO2 o co najmniej 35 procent.

Interia podaje, że produkcja papieru toaletowego ze słomy jest szybsza od tej tradycyjnej. To pozwala oczywiście na oszczędność wody oraz redukcję emisji dwutlenku węgla. Przekazano poza tym, że dodawana do papieru słoma pochodzi z lokalnych zbiorów, co zmniejsza zanieczyszczenie środowiska powstałe w trakcie transportu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dronami uderzają w Moskwę. Ekspert: "To jest sygnał dla świata"

Producent słomianego papieru toaletowego, który można już nabywać w Niemczech, zapewnia, że jego jakość nie odbiega od tradycyjnych produktów tego typu.

Ekolodzy zachwyceni papierem ze słomy

Już od roku na rynku dostępny jest papier toaletowy z dodatkiem 10 proc. słomy. Produkuje go szwedzka firma Essity.

Tworzenie takich produktów popierają ekolodzy. Podkreślają oni, że używanie papieru toaletowego w obecnej postaci jest niekorzystne zarówno dla zdrowia, jak i środowiska.

Konsumenci zapewne dostrzegają rosnące ceny papieru toaletowego. Warto zauważyć, że ma to związek z nowymi przepisami w Unii Europejskiej - chodzi o rozporządzenie dotyczące łańcuchów dostaw niepowodujących wylesiania.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić