To on zabił Bin Ladena. Opowiedział, czego żałuje

251

Szerokim echem odbiła się rozmowa w podcaście Joe Buddena. Jego gościem był Robert O'Neill. Człowiek, który w 2011 roku zabił Osamę Bin Ladna zdradził, czego po latach żałuje.

To on zabił Bin Ladena. Opowiedział, czego żałuje
Robert O'Neil był gościem podcastu (Getty Images, TikTok, CNN Handout)

Robert O'Neil jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Navy SEALs na całym świecie. Wojskowy stał się swego rodzaju celebrytą, kiedy to w 2011 roku oddał strzał, który zakończył życie Osamy Bin Ladena. Śmierć przywódcy Al-Kaidy była bardzo ważnym momentem w historii świata, o którym mówiły media na całej planecie.

Zabójca Osamy Bin Ladena ma już za sobą swoją karierę w wojsku. Robert O'Neil przeszedł na zasłużoną emeryturę w 2015 roku, kiedy miał 39 lat. Żołnierz postanowił wykorzystać fakt zastrzelenia przywódcy Al-Kaidy. Przez cały czas pracował jako mówca motywacyjny oraz ekspert telewizyjny. 46-latek ma również na swoim koncie dwie książki.

Zabił Bin Ladena. Dziś mówi, co zrobiłby inaczej

Robert O'Neil nadal jest postacią, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Nic dziwnego więc, że były żołnierz jest częstym gościem różnego rodzaju programów w Stanach Zjednoczonych. 46-latek został zaproszony do podcastu przez Joe Buddena. W rozmowie Amerykanin zdradził, że żałuje zabicia przywódcy Al-Kaidy bezpośrednio na oczach jego dwuletniego syna.

Właśnie zabiłem Osamę bin Ladena i zobaczyłem jego dwuletnie dziecko, a jako ojciec właśnie zabiłem terrorystę numer jeden na świecie, spojrzałem na niego z góry i pomyślałem, że ten biedny dzieciak ma nie ma z tym nic wspólnego - zdradził O'Neil.

Robert O'Neil opowiedział również, co zrobił po tym, jak zabił Bin Ladena. Żołnierz przyznał, że podniósł dziecko terrorysty, a następnie położył je u boku matki. 46-latek nie ukrywa również, że myśli o tej sytuacji do dziś.

Myślę o nim każdego dnia - opowiedział wojskowy.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić