To spotkanie mogło się skończyć tragicznie. Ważny apel policjantów

10

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 82. Jadący nissanem dwaj mężczyźni nagle zobaczyli przed sobą łosia. Mimo ich refleksu i ostrożności nie zdążyli zahamować. Jak skończyła się dla nich stłuczka ze zwierzęciem? Relacja policjantów.

To spotkanie mogło się skończyć tragicznie. Ważny apel policjantów
Kierowca i pasażer mieli mnóstwo szczęścia. Nierzadko takie zderzenie kończy się tragicznie (KPP Włodawa)

Jak informuje podinspektor Bożena Szymańska z Komendy Powiatowej Policji we Włodawie (woj. lubelskie), w pojeździe znajdowali się 36-letni kierowca i 39-letni pasażer. Mężczyźni jechali drogą krajową nr 82 – autem marki Nissan – w kierunku Urszulina.

Zderzenie z łosiem. W jakim stanie są kierowca i pasażer?

Rzeczniczka KPP Włodawa relacjonuje, że w chwili zauważenia łosia 36-latek natychmiast podjął manewry obronne. Niestety mimo wysiłków nie udało mu się uniknąć zderzenia z łosiem, który nie przeżył zderzenia z nissanem.

Ostatecznie ani kierowca, ani pasażer nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Ponieważ nissan został uszkodzony, funkcjonariusze policji byli zmuszeni nie tylko odholować zniszczony pojazd, lecz także zatrzymać dowód rejestracyjny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Potrącenie 74-latka w Lubinie. Szokujące zachowanie gapiów

W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze policji zdecydowali się na wystosowanie specjalnego apelu. Rzeczniczka KPP Włodawa poprosiła, aby kierowcy kierowali się szczególną ostrożnością, poruszając się po drogach przecinających lasy. W tego typu miejscach pojawianie się dzikich zwierząt jest na porządku dziennym.

Policja przypomina, że zderzenia z dużymi zwierzętami mogą zakończyć się tragicznie. W tego typu sytuacjach często giną nie tylko łosie, dziki czy sarny, lecz także kierowcy czy pasażerowie. Wielu odnosi też poważne obrażenia.

Rzeczniczka KPP Włodawa zwróciła uwagę na fakt, że w newralgicznych punktach często pojawiają się ostrzegawcze znaki. Nie należy ich więc lekceważyć, a zamiast tego zwiększyć uważność oraz zmniejszyć prędkość.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić