Tragedia koło Gorlic. Nie żyje 4-letnia dziewczynka, matka ranna

16

Ranną matkę z jej 4-letnią córką znaleziono w poniedziałek, 20 maja, w domu w Zagórzanach koło Gorlic w woj. małopolskim. Policjanci i strażacy do budynku musieli wejść siłowo. Niestety, pomimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia dziecka.

Tragedia koło Gorlic. Nie żyje 4-letnia dziewczynka, matka ranna
Tragedia koło Gorlic. Nie żyje 4-letnia dziewczynka (Pixabay)

Było około godziny 13.30, gdy policjanci z Gorlic (woj. małopolskie) przyjęli niepokojące zgłoszenie. Osoba, która dzwoniła poinformowała, że w jednym z domów w pobliskich Zagórzanach znajdują się dwie ranne osoby.

Zgłoszenie pochodziło od jednego z członków rodziny - ujawnił podkom. Gustaw Janas z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby i pogotowie ratunkowe. Policjanci i strażacy musieli wyważyć drzwi frontowe, aby wejść do domu. W środku znaleźli dwie osoby: 40-letnią kobietę i 4-letnią dziewczynkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Andrzej Szejna
Kobieta została zabrana do szpitala w Gorlicach. Natomiast po dziecko przyleciał helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego - powiedział "Faktowi" podkom. Gustaw Janas z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Niestety, pomimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia dziecka.

Obecnie na miejscu pracują policjanci (grupa dochodzeniowo-śledcza) pod nadzorem prokuratora, którzy starają się wyjaśnić okoliczności tej tragedii. Gustaw Janas w rozmowie z "Faktem" podkreślił, że na ten moment jest za wcześnie, by spekulować na temat tego, czy było to zdarzenie o charakterze kryminalnym, czy też nie.

Dziennikarz RMF FM Maciej Pałahicki dowiedział się nieoficjalnie, że obie ofiary miały rany kłute. Niemniej jednak policja, póki co tych informacji nie potwierdziła.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić