oprac. Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Tragedia na Woli. Zginął ojciec z synem. "Widok był makabryczny"

181

Ojciec i syn zginęli w czasie pożaru na ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Jeden z nich, chcąc się ratować, wyskoczył z 15. piętra. - Stałem i paliłem papierosa. W pewnym momencie spojrzałem w górę i zobaczyłem, że leci facet. Trwało to dosłownie kilka sekund - powiedział "Faktowi" dozorca terenu, pan Sylwester.

Tragedia na Woli. Zginął ojciec z synem. "Widok był makabryczny"
Tragedia na Woli. Zginął ojciec z synem. "Widok był makabryczny" (Facebook, Miejski Reporter)

Tragiczny pożar w wieżowcu w Warszawie. W niedzielę nad ranem, około godziny 5:20 na Woli, ogień zajął mieszkanie znajdujące się na 15. piętrze budynku przy ulicy Grzybowskiej 61. Ogień i dym zauważyli ochroniarze i natychmiast wezwali służby.

Byliśmy wraz z kolegą na obchodzie. Zobaczyliśmy, że na 15 piętrze pali się lokal. W oknie stał człowiek. Chwilę później pojawiła się policja. Razem z kolegą i policjantem krzyczeliśmy do tego człowieka, że idziemy do niego, żeby mu pomóc. Kiedy wyjechaliśmy na 15 piętro, wszędzie było pełno dymu. Próbowaliśmy dostać się do tego mieszkania. Gdy w końcu się udało, okazało się, że jest za późno. Mężczyzna wyskoczył z okna. Mieszkanie całe stało w ogniu. Płomienie buchnęły w naszą stronę. Zaczęliśmy chodzić po piętrach i budzić mieszkańców, żeby się ewakuowali — opowiada "Faktowi" jeden z pracowników.

Strażacy po przyjeździe na miejsce rozpoczęli akcję gaśniczą. W jednym z apartamentów znaleźli zwęglone ciało mężczyzny. Śledczy badają okoliczności tego zdarzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Mało prawdopodobne". Doświadczony strażak komentuje pożar przy Marywilskiej

Kim były ofiary?

Według "Faktu", w tragiczny dzień zginął ojciec i syn. Mieszkanie wynajmowali od ponad roku i nigdy nie sprawiali problemów. 71-letni ojciec był obywatelem Wielkiej Brytanii, a jego 52-letni syn był Polakiem.

Mężczyzna, który wyskoczył z okna, uderzył o betonowy wjazd do garażu. "Fakt" dotarł do dozorcy terenu, który widział całe zajście.

Stałem i paliłem papierosa. W pewnym momencie spojrzałem w górę i zobaczyłem, że leci facet. Trwało to dosłownie kilka sekund. Uderzył z impetem o betonowy zjazd do podziemnego garażu. Krew była dosłownie wszędzie. Ręce miał poparzone. Widok był makabryczny. Nie mogę tego zapomnieć. Dotąd mam to wszystko przed oczami - opowiada reporterowi "Faktu" pan Sylwester.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić