Tragedia w Tatrach. Polak spadł z 50 metrów

27

Smutne informacje ze słowackich Tatr. Polski turysta spadł w przepaść z wysokości 50 metrów podczas zejścia z Korony Wysokiej. Mimo interwencji ratowników poniósł śmierć na miejscu. Świadkiem tragedii był znajomy ofiary.

Tragedia w Tatrach. Polak spadł z 50 metrów
Tragiczny wypadek Polaka w słowackich Tatrach (Horská záchranná služba)

O zdarzeniu poinformowała Horská záchranná služba. W piątek (29 września) wczesnym popołudniem ratownicy otrzymali zgłoszenie od przypadkowej osoby, która była świadkiem niebezpiecznego incydentu w słowackiej części Tatr Wysokich.

Tragiczny wypadek Polaka w słowackich Tatrach

Jak wynikało z relacji zgłaszającego, podczas zejścia z Korony Wysokiej polski turysta spadł w przepaść z wysokości około 50 metrów. Świadek twierdził, że mężczyzna wylądował na prawo od centralnego żlebu. Po upadku leżał, nie wykazując oznak życia.

We wskazane miejsce wysłano śmigłowiec z ratownikami z Popradu. Służby szybko odnalazły ofiarę, niestety na pomoc było już za późno. Mężczyzna doznał zbyt rozległych obrażeń. Przybyły wraz z ratownikami lekarz stwierdził zgon 38-letniego Polaka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: O tym muszą wiedzieć wszyscy, jadący w Tatry. "Grożą za to srogie mandaty"

W międzyczasie o pomoc za pośrednictwem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poprosił kolega zmarłego turysty, który najprawdopodobniej doznał szoku.

Po tragicznym wypadku kolegi nie był on już w stanie samodzielnie zejść ze szczytu Korony Wysokiej - czytamy w oficjalnym komunikacie Horskiej záchrannej služby, opublikowanym w piątkowy wieczór.

Współtowarzysz ofiary został przetransportowany śmigłowcem w rejon Popradzkiego Stawu, gdzie otrzymał niezbędną pomoc.

Ratownicy Horskiej záchrannej služby przewieźli ciało 38-latka do Starego Smokowca - miejscowości u podnóża Tatr Wysokich. Następnie zwłoki przekazano funkcjonariuszom Słowackiej Policji Narodowej

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić