Wróć na
mmc
|

Trump o otruciu Nawalnego: "Nie widziałem dowodów"

69
Podziel się

Otrucie opozycjonisty Aleksieja Nawalnego wstrząsnęło światem. Trump ma jednak wątpliwości co do tego, czy faktycznie doszło do otrucia. Podkreśla, że nie widział jeszcze dowodów i nikt nie może być pewien, że za wszystkim stoi Rosja.

Trump o otruciu Nawalnego: "Nie widziałem dowodów"
Donald Trump ma wątpliwości, czy doszło do otrucia Nawalnego. (PAP, Chris Kleponis)
bCYaniPp

Choć substancja, którą podano Nawalnemu została już określona i zbadana, jego zdrowie wciąż stoi pod znakiem zapytania. Pewne jest to, że ktoś chciał zaszkodzić krytykowi Putina.

Lekarze przyjmujący Nawalnego w krytycznym stanie w szpitalu w Omsku wykluczyli zatrucie i utrzymywali, że nie znaleźli w ciele polityka żadnej trucizny. Początkowe słowa o truciznie tłumaczyli stresem powodowanym przez najbliższych Nawalnego, którzy byli w tym czasie w szpitalu. Ostatecznie uznali, że kryzys zdrowotny opozycjonisty wywołał zbyt niski poziom cukru.

bCYaniPr

Wątpliwości ma też Donald Trump. Na piątkowej konferencji powiedział, że nie widział dowodów, które miałyby świadczyć o celowym otruciu Nawalnego.

Myślę, że to smutne, tragiczne, straszne, nie powinno się to zdarzyć. Nie mieliśmy jeszcze żadnego dowodu, ale przyjrzę się temu - miał powiedzieć Donald Trump cytowany przez "The New Daily."

Wszczęte zostało międzynarodowe śledztwo. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wzywał Moskwę do odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące sprawy. Jednak rosyjscy śledczy nie widzą podstaw do wszczęcia postępowania wyjaśniającego.

bCYaniPx

Niemieckie testy potwierdziły obecność trucizny o nazwie nowiczok. Podobną substancją został otruty razem z córką w 2018 roku w Anglii Siergiej Skripalu, były rosyjski szpieg.

Wybory 2020. Hołdys: chciałbym, żeby Polska była normalnym krajem

bCYaniPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
KARAKAL
2 tyg. temu
Tworca Nowiczoka od wielu lat zyje w USA
Realista
2 tyg. temu
To raczej Putinowi chciano zaszkodzić.
Góral
2 tyg. temu
Czy w Omsku - w szpitalu - nie mają próbek krwi Nawalnego - z jego kodem genetycznym? Powinni mieć, wystarczy te próbki przeanalizować i będzie jasne, czy nowiczok był, czy został dodany w Niemczech, czy wielka ściema?
bCYaniPT
KARAKAL
2 tyg. temu
Na Swiecie dzieje sie wiele brudnych spraw o charakterze miedzynarodowym i to nietylko role graja obce pieniadze. Uwierzcie, ze Trump w wielu sprawach jest zorientowany. Robi to wiele agencji rzadowych ale rowniez pozarzadowych.
Kanadyjczyk
2 tyg. temu
Po to go przywiezli do Berlina zeby znalezc trucizne.Zaden prawdomowny kraj by tego nie zrobil.
Najnowsze komentarze (69)
Cytat:
2 tyg. temu
Putin napewno tylkona tym"truciu" stracil. Bo w czym w czymn mogl zyskac? Ze Niemcy zakoncza NS2? A Nawalny w tej sprawie nie ma nic do gadania, jest tylko pionkiem rozgrywanym przez zachodnie sluzby. Taka sytuacja byla potrzebna, aby zablokowac NS-2. Cel byc moze zostanie osiagniety bo juz ci ktorym na tym zalezy nawoluja do wstrzymania budowy.A Makrela tez straszy sankcjami, w tym jw. Ale nawet Tramp, ktoremu zalezy najbardziej w zatrzymaniu NS2, powatpiewa w scenariusz zatrucia. Cala ta historia z zatruciem jest irracjonalnia, a wyglada ze spowodowana tylko po to aby zaszkodzic Rosji i Putinowi. Wystarczy tylko logicznie, obiektywnie spojrzec na fakty aby dojsc do takiego wniosku. Oczywiscie nie wszyscy to potrafia, wiec kieruja sie wiara w otrucie.I nic im w glowach tego nie zmieni. O to juz dbaja rusofobiczne media i politycy.
wola
2 tyg. temu
Brawo p. Prezydencie, ja tez tak myślę.
Wolf
2 tyg. temu
A gdyby tego Nawalnego otruto w USa czy to Trumpf bylby winien zamachu ?
Piootr
2 tyg. temu
A czy Prezydent Tramp widział osobiście wirus Covit-19?
nation
2 tyg. temu
Międzynarodowe śledztwo będzie polegało na czytaniu opinii drukowanych w gazetach.
mariusz
2 tyg. temu
Przed atakiem usa na irak afganistan itp tez nikt nie widział żadnych dowodów na cokolwiek
htjk
2 tyg. temu
teraz im wierzy bo szuka w Rosji sojusznika przeciwko chinolom
szakal
2 tyg. temu
Nie szkodzą trunki nawet zimne, - szkodzą przekąski !!!.
bCYaniPL
hmm
2 tyg. temu
To nie jest kwestia wiary, ale dowodow. W Polsce wiekszosc wlasnie "wierzy". Zyjemy wiara, ktora stanowi podstawe zyciaw wiekszosci. Tez tak im podaja polskojezyczne media i praktycznie wszyscy politycy. Od lewa do prawej. Jak slysze ze jakis polityk czy dziennikarz mowi bez zajakniecia ze Nawalnego otrul Putin, to zastanawiam sie dlaczego to robi? Przeciez to ludzie wyksztalceni, potrafiacy logicznie myslec. Wiec jak moga takie cos mowic? Dlaczego? Czy swoj interes polityczny przedkladaja nad wszystko? Gdzie obiektywizm, przyzwitosc, poszukiwanie, poszukiwanie prawdy, jaks emaptia...? Dokad sie mozna posunac...
ben
2 tyg. temu
Tak na logiczne myslenie jak się ma czym mysleć - po co Rosja oddała Niemcom Nawalnego jak go wczesniej otruła???Logiczne by było trzymać go u siebie i stwierdzić ,że zmarł np. na Covida 19?????Gdyby Putin to zrobił to ,żaden niemiecki samolot by go nie wywiózł z kraju!!!! Teraz jest POtrzebna "ofiara" aby Nord Strem nie był budowany a zdrowie jakiegoś Nawalnego i tak dla Berlina czy Londynu nie ma znaczenia!!!!A ludziki maja igrzyska!!!!
Obserwator
2 tyg. temu
Stany robią to samo
szk
2 tyg. temu
Putin napewno tylko na tym"truciu" stracil. Bo w czym mogl zyskac? Ze Niemcy zakoncza NS2? A Nawalny w tej sprawie nie ma nic do gadania, jest tylko pionkiem rozgrywanym przez zachodnie sluzby. Juz niejednokrotnie tacy ludzie (zdrajcy i szpiedzy) byli poswiecani dla "dobra" sprawy. Taka sytuacja byla potrzebna, aby zablokowac NS-2. Cel byc moze zostanie osiagniety bo juz ci ktorym na tym zalezy nawoluja do wstrzymania budowy.A Makrela tez straszy sankcjami, w tym jw. Ale nawet Tramp, ktoremu zalezy najbardziej w zatrzymaniu NS2, powatpiewa w scenariusz zatrucia. Cala ta historia z zatruciem jest irracjonalnia, a wyglada ze spowodowana tylko po to aby zaszkodzic Rosji i Putinowi. Wystarczy tylko logicznie, obiektywnie spojrzec na fakty aby dojsc do takiego wniosku. Oczywiscie nie wszyscy to potrafia, wiec kieruja sie wiara w otrucie.I nic im w glowach tego nie zmieni. O to juz dbaja rusofobiczne media i politycy.
RORO
2 tyg. temu
Glosuj Trump 2020! W interesie Polakow i Polski! Zadzwon do rodziny i znajomych i popros aby poszli glosowac. Europa moze pomoc Trumpowi i zarazam sobie.
Madam
2 tyg. temu
Gdyby Prezydent USA przyznał, że Nawalny został otruty to byłby zmuszony do podjęcia trudnej decyzji, tylko jaki z tego byłby pożytek dla USA i dla świata.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić