Ukradł plecak, w którym było pół mln zł. Miał jednak pecha

47
Podziel się:

33-letni Gruzin, wykorzystując nieuwagę właściciela, dokonał kradzieży plecaka, w którym były pieniądze w różnych walutach. Problem mężczyzny polegał na tym, że uchwyciła to kamera monitoringu. Już następnego dnia złapała go policja i trafił za kratki. Mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ukradł plecak, w którym było pół mln zł. Miał jednak pecha
Ukradł plecak, w którym było pół mln zł. Miał jednak pecha (Policja)

Ta historia na szczęście miała swój happy-end. Wszystko zaczęło się od tego, że funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lesznowoli przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży plecaka, która miała miejsce na terenie jednej ze stacji benzynowych w Łazach (woj. mazowieckie).

Plecak dużej wartości nie miał, jednak to co w nim było zaskoczyło zapewne też samego rabusia.

Otóż znajdowały się tam pieniądze w różnych walutach: dolarach oraz euro. Przeliczając na polską walutę, było tam około 500 tysięcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukradli towar spod sklepu. Na miejscu zostawili wizytówkę

Mundurowi zajmujący się sprawą bardzo szybko zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu. Już tego samego dnia ustalili, kto mógł dokonać tego niecnego czynu.

Kolejnego dnia rano piaseczyńscy kryminalni złożyli wizytę 33-letniemu mężczyźnie, który pokaźną gotówkę ukrył w mieszkaniu na terenie Ząbek.

Jak czytamy na stronie policji, tego dnia drzwi otworzył wyraźnie zaskoczony ich widokiem 43-latek, który od razu poinformował, że oprócz niego i jego koleżanki w mieszkaniu nie ma nikogo innego.

To tłumaczenie nie przekonało jednak policjantów, którzy w jednym z pokoi, w skrzyni łóżka odnaleźli 33-latka odpowiedzialnego za kradzież plecaka i gotówki. Odzyskali również 20 tysięcy dolarów - podała asp. Magdalena Gąsowska.

Gruzin aresztowany na trzy miesiące

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki. policji. Usłyszał zarzut karny, a sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Piasecznie i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić