Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|
aktualizacja

Uratował dziecko z rąk pedofila. Proces trwa

60
Podziel się:

Vladimirowi Sankinowi grozi 15 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci pedofila, z którego szponów uratował 14-letniego chłopca. Za mężczyzną stanęło murem tysiące osób.

Uratował dziecko z rąk pedofila. Proces trwa
Zdjęcie Vladimira Sankina z żoną Poliną. (Facebook)

Tą sprawą żyje cała Rosja. 34-letni Vladimir Sankin dla wielu jest bohaterem, jednak to, co zrobił, podlega surowej karze. Mężczyzna czeka na rozprawę sądową, grozi mu 15 lat pozbawienia wolności.

Sankin został zaczepiony na ulicy przez zrozpaczonego chłopca. Nastolatek powiedział, że jego 14-letniego kolegę uwięził starszy mężczyzna i nie chce go wypuścić. Sankin włamał się do mieszkania i uratował chłopca z rąk oprawcy, który kazał mu się rozebrać pod groźbą śmierci.

W mieszkaniu doszło do bójki. Sankin uderzył pedofila kijem, a ten upadając uderzył głową o próg. W wyniku powikłań zmarł.

Nie spodziewałem się, że w ogóle umrze. Uratowałem dwoje dzieci przed nim - powiedział Sankin.

Proces w sprawie trwa. Sankinowi grozi 15 lat więzienia za "umyślne spowodowanie poważnych obrażeń ciała, skutkujące śmiercią ofiary przez zaniedbanie".

Wiele osób staje murem za mężczyzną. Petycję w jego sprawie podpisało 70 000 osób. Sankin przebywający obecnie w areszcie domowym dziękuje tym, którzy walczą o jego wolność. Mówi, że każdy mężczyzna postąpiłby w ten sposób.

Jest prostym facetem, który nie mógł przejść obok pedofila i chronił dzieci przed tym gwałcicielem - powiedział prawnik Sankina Shota Gorgadze.

Znany chirurg Jewgienij Ionis również poparł oskarżonego. Stwierdził, że Sankin działał odruchowo i w obronie własnej oraz chłopców, których uratował.

Postąpiłbym tak samo. Nie wzywam do łamania prawa, ale jestem ojcem trójki dzieci. A we wszystkich dzieciach widzę swoje własne odbicie - mówi Sankin.

Warto wspomnieć, że mężczyzna, który zaatakował chłopców był już skazany. Odsiedział 11 lat wyroku m.in. za "pedofilię i brutalne akty seksualne".

Zobacz także: Wybory w USA. Leszek Miller o gratulacjach Andrzeja Dudy. Użył "delikatnych" słów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
Ta ja Pawlak
9 miesięcy temu
Czy ten Władimir mógłby do Polski przyjechać, pozwiedzałby zabytki , udzielilibyśmy mu azylu za wykonanie "dobrej roboty" według Siekielskich ? Dostanie gratis super wikt i opierunek.
kolo
2 lata temu
Chłopie zapraszamy do Polski z otwartymi ramionami dostaniesz tu azyl wielkie pokłony.
Kaśka
2 lata temu
Policji tam nie mają? Nie mógł sprawy zgłosić tylko udał się na samosąd i zabił.
Juhas
2 lata temu
W Rosji to może jest jakieś prawo, ale obowiązuje wyłącznie zwykłych ludzi.
Juhas
2 lata temu
W Rosji to może jest jakieś prawo, ale obowiązuje wyłącznie zwykłych ludzi.
Marcin
2 lata temu
No to teraz bierzemy tego baseballa, robimy na nim jedno nacięcie - ale takie małe, z boku, żeby się jescze dużo zmieściło - i idziemy do polskich kościołów!
Sędzia amator
2 lata temu
Facet macho działa nie zastanawiając się długo, więc nie zabójstwo z premedytacją, nieumyślne plus zero mataczenia. Duże okoliczności łagodzące. Sprawy wymknęły się spod kontroli.
hiroł
2 lata temu
Zabrakło by biskupów gdyby Wladimir zabrałby się za robotę na poważnie.
UNIEWINNIĆ
2 lata temu
Może jakaś petycja do prezydenta Rosji z prośbą o ułaskawienie/odstąpienie od skazania ze względu na wyjątkowy rodzaj sprawy. Tylko drogą prawnąda się to załatwić.
Smutne
2 lata temu
Niestety w Polsce wygląda to identycznie. Poszukajcie sobie sprawy z przed kilku lat, gdzie niepełnosprawny na wózku inwalidzkim uratował kobietę przed gwałcicielem w parku w krzakach, z wykorzystaniem rewolweru czarnoprochowego. Oczywiście zamiast medalu dostał zarzuty. Mamy chore prawo i chorą prokuraturę.
awd
2 lata temu
W więzieniu bedzie BOGIEM !
Justiceman
2 lata temu
A powinien grozić mu medal i nagroda pieniężna
York
2 lata temu
Brawo TY ..
popieram_go
2 lata temu
Zapraszamy do Krakowskiej Kurii !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić