o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Karolina Woźniak
|

USA. Wzrost agresji po morderstwie George'a Floyda

81
Podziel się

Amerykanie żyją sprawą zabójstwa George'a Floyda. To kolejny dzień demonstracji i zamieszek w całym kraju. Nagrania z protestów pokazują rosnącą brutalność obydwu stron konfliktu.

W Stanach Zjednoczonych wbuchły zamieszki po morderstwie George'a Floyda.
W Stanach Zjednoczonych wbuchły zamieszki po morderstwie George'a Floyda. (Getty Images)
bEhSZQNx

Śmierć George'a Floyda wstrząsnęła nie tylko Ameryką, a całym światem. 46-latek 15 razy powtórzył, że nie może oddychać. To jednak nie robiło wrażenia na Dereku Chauvinie, funkcjonariuszowi policji. Kiedy na miejsce dotarła karetka pogotowia, aresztowany mężczyzna już nie żył. Policjanta oskarżono o morderstwo.

USA. Wzrost brutalności po morderstwie George'a Floyda

W Minneapolis wybuchły zamieszki - ludzie buntowali się i protestowali przeciwko rasizmowi. Podpalono nawet komisariat policji. Agresja wobec zarówno funkcjonariuszy, jak i protestujących ludzi, nasila się. Podczas piątkowych zamieszek w Nowym Yorku jedna z protestujących rzuciła w kierunku policjantów koktajlem Mołotowa.

bEhSZQNz

Kobieta została oskarżona o próbę morderstwa funkcjonariuszy policji, którzy siedzieli wówczas w furgonetce. Butelka wybiła okno w pojeździe, ale na szczęście nie wybuchła. Policjantom nic się nie stało. 27-letnia Samatnha Shader została natychmiast aresztowana. Podczas interwencji kobieta ugryzła jednego z oficerów w nogę. Została oskarżona o usiłowanie zabójstwa czterech policjantów, napaść na policjanta, próbę podpalenia i posiadanie broni.

bEhSZQNF

W sieci pojawiają się też nagrania pokazujące brutalność policji. Jedno z nich pokazuje incydent, do którego doszło w sobotę. Uczestniczka demonstracji została popchnięta przez policjanta z taką siłą, że upadła na krawężnik. Poszkodowana opublikowała później filmik, w którym opisała całą sytuację.

Po upadku miała doznać wstrząsu mózgu i napadu drgawek. Powiedziała, że policjant najpierw wyrzucił jej telefon, a potem ją popchnął. Inni demonstranci pośpieszyli z pomocą kobiecie. Jeden ze świadków krzyknął, żeby "spisać numer odznaki policjanta".

25 maja 2020 roku George Floyd został zatrzymany przez policję. Wyprowadzono go z samochodu i zakuto w kajdanki. Zdaniem funkcjonariuszy mężczyzna stawiał fizyczny opór, czego jednak nie widać na nagraniach udostępnionych w sieci. W pewnym momencie aresztowany Afroamerykanin potknął się, a funkcjonariusz przytrzymywał jego szyję kolanem. George Floyd zmarł po kilku minutach - udusił się.

bEhSZQNG

Zobacz także: Mama dla Mamy. Wspieramy rodziny w Wenezueli

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhSZQOa
KOMENTARZE
(81)
Dron
rok temu
Zapomniano dodać że ten gość był kryminalistą, który został zatrzymany za płacenie fałszywymi pieniędzmi. Gdy się ma na co dzień do czynienia z ogromną liczbą przestępstw dokonywanych przez czarną społeczność,niewiarygodnym zdziczeniem,czego żelaznym dowodem były grabieże, plądrowanie, podbicia i morderstwa,oczywiscie w ramach protestu,to sytuacja nabiera innego wymiaru. Nie wiadomo również co aresztowany powiedział do policjantów,bo jeśli np.straszył ich i ich rodziny śmiercią,to wcale policjantowi się nie dziwię że tak zrobił.
Antek
rok temu
Zróbcie research. Najbardziej przypałową historię jaką znaleźliście to o popchnięciu kobiety? Szybki Google pokaże masę krwawych zdjęć z wybitymi oczami, rozbite głowy, nieprzytomni z powodu tazerów wyrywani z aut na drodze nie protestujących,wypalonymi twarzami, pistolety wycelowane w rodziców z dziećmi. Tyle skrajnie brutalnych historyjek a tutaj wpis o pani która się potknęła o krawężnik.... Zmusza do zastanowienia się ze raczej jednostronne źródła info które oczernia ludzi a wznosi policjantów żołnierzyków rządu...
Andrzej W
rok temu
jak tego policmaistra wsadzą do pudła to kiepsko mu rokuję jeżeli chodzi o przeżywalność
bEhSZQOb
Oko
rok temu
Mam nadzieje ze jak ja beda okradac albo gwalcic to nie bedzie wzywala “niebieskiego gangu” do pomocy. Nie wiarygodne jak wyprane mozgi ma ta mlodziez.
NYPD
rok temu
Ludzie ....... milicja jest od ochrony polityków i od pałowania obywateli ...lechu wie coś o tym , tak jak i resortowe dzieci
la verdad
rok temu
a taka ładna była hamerykańska
Antifa
rok temu
Czarni mają godność i poczucia człowieczeństwa. Teraz policjant dwa razy się zastanowi nim kogoś zadusi na ulicy. A u nas można zatorturować kogoś paralizatorem na komisariacie i ulice puste. Od razu widać kto należy do nacjo tchórzy i niewolników.
marek
rok temu
Podobnie amerykanie mają tyle broni że każdy ma karabin pod łóżkiem.To dlaczego czarni nie używają ich podczas pokojowych protestów?
Boguś
rok temu
Bo to zła kobieta była.
wawelski smok
rok temu
brawo policja....KODziarze maja szczescie ze nie KODuja w USA
rik
rok temu
Wszyscy taka nagonkę na tego policjanta zrobili, a ja myślę ,że nerwy mu puściły, bo co ci czarni wyprawiają to zgroza! A ten wybitnie niewinny nie był - przestępca, diler, oszust znany policji!!!!!!!
gość
rok temu
czarni to największe zło! tępi, agresywni lenie!
wiki
rok temu
Jak ja się cieszę, że nie ma ich w Polsce, w dużej liczbie.To niebezpieczna dzicz bez wykształcenia, żyjąca w dużej mierze z zasiłków lub rozbojów! Dla nich zabić to splunąć! Brawo policja, ktoś musi pilnować porządku!!!!!!
bEhSZQNT
gość
rok temu
Ale jak murzyni mordują to jest w porzo?!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić