Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

W Niemczech zebrał się gigantyczny tłum. Mocne słowa o Polsce

1374
Podziel się:

Ulicami Berlina przeszedł marsz z okazji Christopher Street Day, upamiętniającego zamieszki w Stonewall z 1969 roku. Uczestnicy wydarzenia opowiadali się za ochroną praw osób LGBT. Wymierzyli również mocny cios w zachowanie polskiego i węgierskiego rządu.

W Niemczech zebrał się gigantyczny tłum. Mocne słowa o Polsce
W trakcie berlińskiego marszu jednym z gorąco dyskutowanych tematów była sytuacja mniejszości seksualnych w Polsce i na Węgrzech (PAP)

W berlińskim Christopher Street Day wzięło udział w zależności od szacunków od 65 do 80 tys. osób. Liczba uczestników aż trzy, a nawet czterokrotnie przewyższyła szacunki ekspertów. Była to największa taka demonstracja w stolicy Niemiec od czasu wybuchu pandemii COVID-19.

Christopher Street Day w Berlinie. Mocne słowa pod adresem polskiego rządu

Marsz z okazji Christopher Street Day rozpoczął się od wezwania do Klausa Lederera, senatora i członka Bundesratu. Uczestnicy zaapelowali do Lederera, aby uczynił stolicę Niemiec "strefą wolności dla osób queer". Było to odniesienie do uchwalonych w niektórych częściach Polski "stref wolnych od LGBT".

Klaus Lederer również poruszył temat sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce i na Węgrzech. Niemiecki senator wyraził zaniepokojenie działaniami rządów obu państw, szczególnie w dobie pandemii, gdy byli oni zmuszeni przebywać w domu z homofobicznymi bliskimi.

[Sytuacja w Polsce i na Węgrzech] przyprawia mnie o dreszcze. Jest jeszcze wiele do zrobienia – podkreślał Klaus Lederer.
Zobacz także: Zobacz też: Viggo Mortensen: "Strefy wolne od LGBT? To absurdalne, niebezpieczne i tragiczne"

Zaniepokojenie z powodu rosnącej homofobii wyraził również Michael Mueller. Burmistrz Berlina zaapelował o połączenie sił i wspólne przeciwstawienie się przejawom dyskryminacji przedstawicieli mniejszości seksualnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1374)
dlaczego
miesiąc temu
ehja Love Parade - nie moge na to patrzec, co dopiero akceptowac rownouprawnienie, na glowe wejda normalnym ludziom. Powinni miec wlasna wyspe i tam czerpac korzysci z owego stylu zycia, ciekawe jak dlugo przetrwaja bez normalnych ludzi...
emerytka
9 miesięcy temu
Jak pieniadze z uni to chcemy,w niemczech polacy pracuja tu sie za te pieniadze buduja,kupuja mieszkania wydaja pieniadze to pasuje.ciekawe czy ktoregos z polakow pra,pra dziadek kogos kiedys nie zabil.to znaczy za czyny przeszlych pokolen teraz by odpowiadali.pis-owcy wszystko nakrecaja co sie da aby nas sklucic.to jest ich falszywy patriotyzm
Gal Anonim
9 miesięcy temu
Niemcy - Państwo które wywołało dwie wojny światowe i wymordowało miliony ludzi nie powinno istnieć na mapie świata.
Zbigniew
9 miesięcy temu
W Polsce jak i na całym świecie nie ma problemu z LGBT, to PIS ma w swoich umysłach problem z gejami i LGBT.To temat ciągle podsuwany przez pis bo gospodarka im się wali. Więc szukają tematów zastępczych w których czują się jak ryba w wodzie. A są jeszcze w zapasie aborcja uchodźcy no i Smoleńsk. Oczywiście że ludzie o orientacji innej niż przyjęta powszechnie i akceptowana jest raczej wadą stwórcy, ale oni są byli i będą i trzeba nam z nimi żyć ,oni się nie zmienią, to jest genetyka. Raczej trzeba mieć pretensję do pana Boga .To co mamy zakładać wyspy trędowatych?????
Michałek
10 miesięcy temu
Niemcy.. Niemcy... zaraz, zaraz - o kogo chodzi ? Ja teraz trzy tygodnie spędziłem w Niemczech i Niemców prawie tam już nie widać. Marokańczycy i Turcy w bmw i audi na każdym rogu, Języków sto słychać z polskim, ukraińskim, serbskim, arabskim włącznie.. Nawet słynne Sankt Pauli w Hamburgu (Reeperbahn) to już teraz budki z kebapem i sklepy z używanymi komórkami... Niemców nie ma już w Niemczech, co nie znaczy że mi z tym źle...
Henryk
10 miesięcy temu
nie tak dawno temu czytałem w Angorze wynurzenia jednego ze znanych polskich gejowskich aktorów. No po prostu aż odrzucało - opowiada jak w Paryżu albo on murzyna albo murzyn jego na zmianę ciupciał. Do upadłego. Aż się wymiotować chciało. I to publiczne wynurzenia, zamiast ciemną stronę własnego ja zostawić dla siebie. Do tego wóda i narkotyki. Dno i upadek. Niech mi nikt nie mówi o romantycznej miłości gejowskiej jak w filmach LGBT nam wmawiają.
Stanisław
10 miesięcy temu
Sytuacja na zachodzie przyprawia mnie o mdłości. Tegoroczny urlop tam właśnie spędziłem. Na głównych placach i ratuszach niektórych miast wielkie tęczowe flagi. Dyktatura ideologii LGBT. Do tego miasta opanowane przez kolorowych - w Berlinie, Hamburgu czy Hanowerze w niektórych miejscach biali byli mniejszością, okolice hamburskiego dworca to po prostu tragedia; może czołowi POlitycy PO wybraliby się tam na spacer zanim wdrożą Nową Europe w Polsce. Jestem konserwatystą i przy takim marszu multi-kulti + LGBT długo jeszcze będę popierał PIS !!!
JJJ
10 miesięcy temu
Rodacy !!! Nie dajmy się zwariować !!!
Istvan
10 miesięcy temu
Tak, tak wejdźcie im bez wazeliny. Niemcy niech sobie robią co chcą od Polski i Węgier wara !!!
gosc
10 miesięcy temu
niech oddadzą pieniądze za zniszczoną POLSKE
jaro
10 miesięcy temu
Niemcy powinni łeb nosić przy ziemii = trzeba odróżniać tolerancję od akceptacji = kiedyś były zasady fundamentalne a teraz nie ma nienormalności bo wszystko jest normalne = ot taki bolszewicki relatywizm.
Tfu
10 miesięcy temu
Ludność tego morderczego kraju nigdy nie będzie moim autorytetem.
Krysia
10 miesięcy temu
Strasznie dużo nienawiści wśród Polaków, jesli to się nie zmieni, nie wiele będziecie odróżniać się od Hitlera, ktorym gardzicie, a podobnie postepujecie, on też zwalczał homoseksualistow, i wszystko co bylo "inne"
Grazka
10 miesięcy temu
Ale od Was zieje nienawiscią i to katolicki kraj.Proponuję najpierw poznać ten kraj i dopiero wtedy oceniać.Wstyd mi za Was.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić