Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

W Niemczech zebrał się gigantyczny tłum. Mocne słowa o Polsce

1373
Podziel się

Ulicami Berlina przeszedł marsz z okazji Christopher Street Day, upamiętniającego zamieszki w Stonewall z 1969 roku. Uczestnicy wydarzenia opowiadali się za ochroną praw osób LGBT. Wymierzyli również mocny cios w zachowanie polskiego i węgierskiego rządu.

W Niemczech zebrał się gigantyczny tłum. Mocne słowa o Polsce
W trakcie berlińskiego marszu jednym z gorąco dyskutowanych tematów była sytuacja mniejszości seksualnych w Polsce i na Węgrzech (PAP)
bEJqLdwB

W berlińskim Christopher Street Day wzięło udział w zależności od szacunków od 65 do 80 tys. osób. Liczba uczestników aż trzy, a nawet czterokrotnie przewyższyła szacunki ekspertów. Była to największa taka demonstracja w stolicy Niemiec od czasu wybuchu pandemii COVID-19.

Christopher Street Day w Berlinie. Mocne słowa pod adresem polskiego rządu

Marsz z okazji Christopher Street Day rozpoczął się od wezwania do Klausa Lederera, senatora i członka Bundesratu. Uczestnicy zaapelowali do Lederera, aby uczynił stolicę Niemiec "strefą wolności dla osób queer". Było to odniesienie do uchwalonych w niektórych częściach Polski "stref wolnych od LGBT".

bEJqLdwD

Klaus Lederer również poruszył temat sytuacji mniejszości seksualnych w Polsce i na Węgrzech. Niemiecki senator wyraził zaniepokojenie działaniami rządów obu państw, szczególnie w dobie pandemii, gdy byli oni zmuszeni przebywać w domu z homofobicznymi bliskimi.

[Sytuacja w Polsce i na Węgrzech] przyprawia mnie o dreszcze. Jest jeszcze wiele do zrobienia – podkreślał Klaus Lederer.
bEJqLdwJ
Zobacz także: Zobacz też: Viggo Mortensen: "Strefy wolne od LGBT? To absurdalne, niebezpieczne i tragiczne"

Zaniepokojenie z powodu rosnącej homofobii wyraził również Michael Mueller. Burmistrz Berlina zaapelował o połączenie sił i wspólne przeciwstawienie się przejawom dyskryminacji przedstawicieli mniejszości seksualnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJqLdxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1373)
emerytka
2 miesiące temu
Jak pieniadze z uni to chcemy,w niemczech polacy pracuja tu sie za te pieniadze buduja,kupuja mieszkania wydaja pieniadze to pasuje.ciekawe czy ktoregos z polakow pra,pra dziadek kogos kiedys nie zabil.to znaczy za czyny przeszlych pokolen teraz by odpowiadali.pis-owcy wszystko nakrecaja co sie da aby nas sklucic.to jest ich falszywy patriotyzm
Gal Anonim
2 miesiące temu
Niemcy - Państwo które wywołało dwie wojny światowe i wymordowało miliony ludzi nie powinno istnieć na mapie świata.
Zbigniew
2 miesiące temu
W Polsce jak i na całym świecie nie ma problemu z LGBT, to PIS ma w swoich umysłach problem z gejami i LGBT.To temat ciągle podsuwany przez pis bo gospodarka im się wali. Więc szukają tematów zastępczych w których czują się jak ryba w wodzie. A są jeszcze w zapasie aborcja uchodźcy no i Smoleńsk. Oczywiście że ludzie o orientacji innej niż przyjęta powszechnie i akceptowana jest raczej wadą stwórcy, ale oni są byli i będą i trzeba nam z nimi żyć ,oni się nie zmienią, to jest genetyka. Raczej trzeba mieć pretensję do pana Boga .To co mamy zakładać wyspy trędowatych?????
bEJqLdxf
Michałek
3 miesiące temu
Niemcy.. Niemcy... zaraz, zaraz - o kogo chodzi ? Ja teraz trzy tygodnie spędziłem w Niemczech i Niemców prawie tam już nie widać. Marokańczycy i Turcy w bmw i audi na każdym rogu, Języków sto słychać z polskim, ukraińskim, serbskim, arabskim włącznie.. Nawet słynne Sankt Pauli w Hamburgu (Reeperbahn) to już teraz budki z kebapem i sklepy z używanymi komórkami... Niemców nie ma już w Niemczech, co nie znaczy że mi z tym źle...
Henryk
3 miesiące temu
nie tak dawno temu czytałem w Angorze wynurzenia jednego ze znanych polskich gejowskich aktorów. No po prostu aż odrzucało - opowiada jak w Paryżu albo on murzyna albo murzyn jego na zmianę ciupciał. Do upadłego. Aż się wymiotować chciało. I to publiczne wynurzenia, zamiast ciemną stronę własnego ja zostawić dla siebie. Do tego wóda i narkotyki. Dno i upadek. Niech mi nikt nie mówi o romantycznej miłości gejowskiej jak w filmach LGBT nam wmawiają.
Stanisław
3 miesiące temu
Sytuacja na zachodzie przyprawia mnie o mdłości. Tegoroczny urlop tam właśnie spędziłem. Na głównych placach i ratuszach niektórych miast wielkie tęczowe flagi. Dyktatura ideologii LGBT. Do tego miasta opanowane przez kolorowych - w Berlinie, Hamburgu czy Hanowerze w niektórych miejscach biali byli mniejszością, okolice hamburskiego dworca to po prostu tragedia; może czołowi POlitycy PO wybraliby się tam na spacer zanim wdrożą Nową Europe w Polsce. Jestem konserwatystą i przy takim marszu multi-kulti + LGBT długo jeszcze będę popierał PIS !!!
JJJ
3 miesiące temu
Rodacy !!! Nie dajmy się zwariować !!!
Istvan
3 miesiące temu
Tak, tak wejdźcie im bez wazeliny. Niemcy niech sobie robią co chcą od Polski i Węgier wara !!!
gosc
3 miesiące temu
niech oddadzą pieniądze za zniszczoną POLSKE
jaro
3 miesiące temu
Niemcy powinni łeb nosić przy ziemii = trzeba odróżniać tolerancję od akceptacji = kiedyś były zasady fundamentalne a teraz nie ma nienormalności bo wszystko jest normalne = ot taki bolszewicki relatywizm.
Tfu
3 miesiące temu
Ludność tego morderczego kraju nigdy nie będzie moim autorytetem.
Krysia
3 miesiące temu
Strasznie dużo nienawiści wśród Polaków, jesli to się nie zmieni, nie wiele będziecie odróżniać się od Hitlera, ktorym gardzicie, a podobnie postepujecie, on też zwalczał homoseksualistow, i wszystko co bylo "inne"
Grazka
3 miesiące temu
Ale od Was zieje nienawiscią i to katolicki kraj.Proponuję najpierw poznać ten kraj i dopiero wtedy oceniać.Wstyd mi za Was.
bEJqLdwX
Tosia
3 miesiące temu
Niemcy lgbt-owcy niech trzymają swe mordercze brudne łapy z daleka od Polski bo po nich dostaną tak jak hitler! Działają w zakłamaniu, bezczelnie oczerniając Polaków i Węgrów. Nie mają niemieckie istoty żadnych zainteresowań, nie mają żadnych wartości, więc szukają burd i przemocy. WARA od nas Polaków!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić