W środku nocy w szpitalu zmarł noworodek. Rodzina jest w szoku
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka, które ok. godz. 3:00 w nocy trafiło na SOR. Kobietę odesłano na oddział dziecięcy. Dwie godziny później dziewczynka zmarła. Rodzina dziecka obwinia szpital za śmierć maleństwa.
Do dramatu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 19 na 20 maja) w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Brzesku w Małopolsce.
Matka z miesięcznym dzieckiem przyjechała ok. godz. 3:00 w nocy na SOR. Kobietę odesłano na oddział dziecięcy. Dwie godziny później dziewczynka zmarła. Noworodek miał mieć problemy z oddychaniem.
Jak podkreśla "Super Express", bliscy rodziny zmarłego dziecka nie mogą się pogodzić ze śmiercią noworodka.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Program Money.pl 11.01 | Co dalej z emeryturami Polaków? Ekspert tłumaczy wszystkie zawiłości
Rodzina uważa, iż personel placówki zbagatelizował stan zdrowia dziewczynki, co w efekcie mogło doprowadzić do tragedii.
Co się musi zmienić by nie dochodziło do takich tragedii? Przyjeżdżając na SOR z małym dzieckiem, oczekuję natychmiastowej pomocy! Dlaczego pielęgniarki, które są na nocnej zmianie, odsyłają pacjentów na oddział, zamiast udzielić im niezbędnej pomocy OD RAZU? Droga z SOR-u na oddział zadecydowała o życiu dziecka… Czy pielęgniarki z SOR-u widząc przerażonych ludzi, bojących się o swoje niemowlę nie były w stanie natychmiast się nim zająć? - napisała do Informatora Brzeskiego osoba bliska rodzinie zmarłego noworodka.
Co było przyczyną śmierci?
Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci miesięcznego dziecka. Została przeprowadzona sekcja zwłok, ale prokuratura nie otrzymała z niej jeszcze protokołu i nie może stwierdzić bezpośredniej przyczyny zgonu.
Dopiero po otrzymaniu protokołu sekcyjnego i analizie całej pozyskanej materii dowodowej, być może zajdzie potrzeba zasięgnięcia opinii jakiejś akademii medycznej w kraju, pod kątem ustalenia, czy czynności medyczne podjęte wobec tego dziecka w szpitalu były prawidłowe, czy tutaj nie mamy do czynienia z błędem lekarskim - podkreśla rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie, Mieczysław Sienicki, cytowany przez Radio Kraków.