Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

W więzieniu stracił 43 kg. Niesłusznie skazany Krzysztof L. przeszedł piekło

344
Podziel się:

Krzysztof L. w 2000 roku został skazany na blisko rok więzienia. Teraz wywalczył 300 tys. zł za niesłuszny areszt, choć domaga się miliona. W więzieniu przeżył swoje piekło.

W więzieniu stracił 43 kg. Niesłusznie skazany Krzysztof L. przeszedł piekło
Krzysztof L. był niesłusznie skazany. Schudł 43 kg, walczy o pieniądze (Pixabay)

Jak przypomina "Gazeta Krakowska", mężczyzna trafił do aresztu 18 stycznia 2000 r. Został zatrzymany w swoim domu, na oczach rodziny. Na wolność wyszedł dopiero 28 grudnia tego samego roku, czyli po świętach Bożego Narodzenia.

Sprawa od początku budziła spore kontrowersje, gdyż mężczyzna nie był wcześniej karany. W zakładzie karnym znalazł się w ośmioosobowej celi z recydywistami i osobami grypsującymi. Wcześniej w milicji był oficerem wydziału ruchu drogowego, co inni więźniowie starali się wykorzystać.

Jak czytamy, mężczyzna, który był sprawnym biznesmenem, rzadko widywał się z rodziną, a w więzieniu, w wyniku ogromnego stresu, schudł łącznie 43 kg.

Krakowska prokuratura postawiła mu m.in. zarzut udziału w grupie przestępczej. Mężczyzna spędził w więzieniu 11 miesięcy, jednak całkowicie oczyszczony z zarzutów został dopiero 18 lat później.

Biznesmen walczy o pieniądze

Krzysztof L. domagał się pieniędzy od wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna żądał łącznie miliona złotych: 400 tys. odszkodowania w tym m.in. za utracone zarobki oraz 600 tys. zadośćuczynienia za krzywdy.

Krakowski sąd przyznał mu mniejsze kwoty, bo 102 tys. odszkodowania i 200 tys. zadośćuczynienia. Teraz sprawę rozpozna krakowski sąd apelacyjny.

Zobacz także: Jak nie korzystać z wyciągu narciarskiego? Zabawne nagranie ze Stacji Czarny Groń w Małopolsce
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(344)
ppp
4 miesiące temu
w 2000 roku ministrem sprawiedliwosci byl lechu kaczynski i kazal zamykac wszystkich aby jego koledzy z slurzb wieziennych mieli co robic
wb.
4 miesiące temu
Powinien się cieszyć, że pisowskie władze nie zażądały zapłaty za "przeprowadzone odchudzanie'. Swoją drogą nie wydaje mi się możliwe, by po raz pierwszy przebywający w kryminale człowiek mógł być osadzany w celi z recydywistami a jeśli do tego faktycznie doszło i ucierpiał z powodu znęcania się z ich sr trony, powinien dodatkowo skarżyć o odszkodowanie administracja zakładu w którym był osadzony. Byłoby to rażące naruszenie obowiązującej segregacji skazanych i tymczasowo aresztowanych.
bike
4 miesiące temu
Jak z drogówki , to ważył ze 120kg, tylko areszt wyszedł mu na zdrowie. To że milicjant lub biznesmen to niewinny, niewinni nie siedzą.
ggg
4 miesiące temu
43? to ile ważył przed i po? 0.0
Jola
4 miesiące temu
Należy mu sie, niech płacą
Polak
4 miesiące temu
Więzienie to nie wczasy w Ciechocinku
Kla 72
4 miesiące temu
Ziobro niech się tym zajmie , o ile pamiętam był wtedy ministrem sprawiedliwości
wehr
4 miesiące temu
do wszystkich mądrych inaczej: Hanna Suchocka (ur. 3 kwietnia 1946 w Pleszewie) – polska polityk, prawnik i nauczyciel akademicki, w latach 1992–1993 prezes Rady Ministrów. Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jedna z założycieli i liderów Unii Demokratycznej, a następnie Unii Wolności, w latach 1997–2000 minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Jerzego Buzka, w latach 2001–2013 ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim. W latach 1980–1985 i 1989–1991 posłanka na Sejm PRL VIII kadencji i na Sejm kontraktowy oraz w latach 1991–2001 na Sejm I, II i III kadencji, w latach 2015–2016 pierwsza wiceprzewodnicząca komisji weneckiej. Dama Orderu Orła Białego.
kaczor
4 miesiące temu
czy były naciski polityczne ? wsadzać za kraty
Zeruj
4 miesiące temu
Mniej niż Zi0br0
konkretny
4 miesiące temu
Bezkarna kasta sędziowska kpi z własnych ofiar
Emeryt.
4 miesiące temu
Sprawa nie jest prosta, jak prokurator z gliniarzami zfabrykuje dowody to sędzia też nie wiele może. Ale powinni bardziej się starać, bo taki człowiek traci życie psychiczne. Sądy apelacyjne powinny już wyłapywać takie sprawy.
AntyDoda
4 miesiące temu
Zgadnijcie kto byl wtedy ministrem sprawiedliwosci i na sile szukal winnych. Komende tez wtedy wsadzili.
sebataylor
4 miesiące temu
Za ten wyrok zapłacą jak zwykle podatnicy. Mam lepszy pomysł, zamiast płacić za błędy sądowe wsadzamy do więzień tych co je wydali dokładnie na taki okres jaki był w błędnym wyroku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić