Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Dziennikarze weszli na targ w Wuhan. Huczy tam od plotek

14
Podziel się:

Słynny mokry targ w Wuhan nie przetrwał pandemii koronawirusa. Lokalni sprzedawcy są w bardzo trudnej sytuacji. Większość z nich uważa, że Wuhan niesłusznie zostało uznane przez resztę świata za źródło koronawirusa.

Dziennikarze weszli na targ w Wuhan. Huczy tam od plotek
(Getty Images)

Dziennikarze odwiedzili obumarły mokry targ w Wuhan. Miejsca, które kiedyś zajmowali sprzedawcy warzyw i mięsa, teraz zostały ogrodzone przez służby miejskie. Zachowały się tylko... sklepy z okularami.

Sprzedawcy żywności walczą o przetrwanie. W rozmowie z dziennikarzami chińskiego "Global Times" właściciel sklepu sąsiadującego z dawnym mokrym targiem przyznaje, że ledwo wiąże koniec z końcem.

Nie muszę płacić czynszu, ale nie mam też dostępu do wody i prądu. Nie wiem, jak długo tak wytrzymam - przyznaje.

Wuhan. Mieszkańcy mają żal do świata

Wśród sprzedawców i innych mieszkańców miasta dominuje przekonanie, że Wuhan zostało skrzywdzone przez międzynarodową opinię publiczną etykietą "źródła pandemii". Panuje tam powszechne przekonanie, że koronawirus został tak naprawdę przywieziony przez amerykańskich żołnierzy, którzy przyjechali do Wuhan na Światowe Igrzyska Wojskowe w październiku 2019 r. Dlaczego właśnie amerykańskich? To już nie zostało wyjaśnione.

Koronawirus w Wuhan. Wszystko winą mrożonek?

Inną popularną teorią wśród mieszkańców Wuhan jest ta, według której koronawirus trafił do Chin na mrożonych produktach z zagranicy. Skąd dokładnie? Nie wiadomo. Mieszkańcy Wuhan uważają, że skoro większość zakażeń koronawirusem po czerwcu miała swoje źródło w produktach chłodzonych i mrożonych, to importowana żywność mogła być pierwotnym źródłem epidemii w Wuhan.

To hipoteza badana przez chińskich naukowców. Wu Zunyou, główny epidemiolog Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, oraz Yang Zhanqiu z Uniwersytetu w Wuhan, podkreślają, że "istnieje prawdopodobieństwo" przyniesienia koronawirusa na opakowaniach importowanej do Chin żywności. To jednak na razie tylko teoria.

Teoretycznie możliwe jest, że koronawirus z pochodzący z innych krajów wywołał epidemię w Wuhan, ale brakuje nam dowodów - przyznał anonimowy ekspert z Pekinu w rozmowie z "Global Times".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Niko
rok temu
Co oni teraz wymyślają mają żal chyba im juz padło na głowe zarazili świat uśmiercają ludzi!!! Ukarać ich należy!!!
Fred
rok temu
Wezcie ich odizolujcie od reszty swiata! Czas zakonczyć to WHO i niech zaczną płacić odszkodowania i wypad od reszty świata!
Zmzm
rok temu
Powinna być na zawsze blokada na chińskie towary na zawsze
Tak
rok temu
A nam co zrobili?!
Gosia1965
rok temu
Ja od samego początku tak myślałam Tramp wysłał swoich żołnierzy do Vuhan jak odbywały się igrzyska i już żywi nie wrócili i sprawa nie została zbadana i cisza do tej pory mogło tak być żołnierze dostali specjalna misję wjechali do Vuhan z ampułkami stworzonego virusa w amerykańskim laboratorium po tym wydarzeniu świat dowiedział się o convid 19 a żeby było na Chiny to zrobili to w Vuhan tam gdzie jest targowisko z mięsem żeby prawda nie wyszła na jaw
werr
rok temu
taaaa ? pozywajcie swoich Zòłtkow a nie pretensje ! Dlaczego WHO i ONZ nie oskarza Chin za to co robią swiatu i ludziom ?
Sylwia
rok temu
Bardzo dobrze, zabijać i sprzedawać każde zwierzę to dla nich norma.To co robią np.z psami,aż płakać się chce.Niech wreszcie dotrze to do ich ograniczonych umysłów,że nie wszystko co żyje jest do zjedzenia
🙏🙏🙏
rok temu
Śmiechu warte😂
Chore
rok temu
Mają żal do swiata? A swiat do nich ze mają jedno z największych laboratorium do badań i tworzenia różnych udziwnień i jedzą co sie rusza albo jest ciepłe.
admin
rok temu
Biedny Targ mokry w Wuhan. Targ mokry to nazwa określającą nie wodę tylko krew. Mokry bo na twoich oczach zabijają tam zwierzęta, bądź wycinają jakąś część ciała. A jeszcze upuszczają krew - straszna szkoda że już nie funkcjonuje, psychopaci mają brak dostępu do bodźców.
Piotr
rok temu
Nie chodziło o nic innego jak o osłabienie gospodarki Chin, tylko jakiemuś geniuszowi strategii nie pykło
Human
rok temu
Mają żal do świata? My mamy żal do nich - do Wuhan - za to co nam wszystkim zgotowali!
Mimoza
rok temu
O2 z serwisu informacyjnego stał się serwisem kabaretowym. Nawet błędy są ortograficzne, stylistyczne i składniowe.
Gość 😁
rok temu
Uśmiałem sie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić