o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

W zamachach zginęły 42 osoby. Terroryści skazani na śmierć

0
Podziel się

Sąd w Mali skazał dwóch mężczyzn na śmierć za udział w zamachach terrorystycznych, do których doszło w 2015 r. W atakach zginęły łącznie 42 osoby. "Niczego nie żałuję" - powiedział jeden ze skazanych.

W zamachach zginęły 42 osoby. Terroryści skazani na śmierć
Zamach na hotel Raddison Blu w stolicy Mali (Wikimedia Commons)
bDSIATsR

W sądzie w Bamako Fawaz Ould Ahmed przyznał się do zabicia 5 osób i zaplanowania dwóch innych ataków, w których zginęło 37 osób. Wszystkie zamachy miały miejsce w Mali w 2015 r.

Terrorysta szczegółowo opisał, w jaki sposób przeprowadził atak na restaurację La Terrace. Przyznał także, że był zaangażowany w planowanie zamachów na hotele Byblos w mieście Sevare i Radisson Blu w Bamako.

bDSIATsT
Poszedłem do toalety, założyłem kominiarkę, wyjąłem kałasznikowa i zastrzeliłem tych niewierzących - powiedział oskarżony.

Przyczynił się do śmierci 42 osób. Terrorysta jest z siebie dumny

Oskarżony powiedział, że jest "dumny" ze swojej roli w atakach. Dodał, że była to forma zemsty za karykatury Mahometa wydrukowane we francuskim magazynie satyrycznym "Charlie Hebdo".

Niczego nie żałuję - skomentował Fawaz Ould Ahmed.
bDSIATsZ

Sąd uznał mężczyznę i jego współoskarżonego Sadou Chaka za winnych i skazał obu na śmierć. Ould Ahmed został schwytany w Bamako w 2016 roku, gdy przygotowywał się do kolejnego ataku terrorystycznego. Był uzbrojony w granaty i miał walizkę pełną broni.

Do ataków w Mali przyznała się organizacja terrorystyczna Al-Murabitun. Celem dżihadystów były hotele i ośrodki turystyczne odwiedzane przez zachodnich turystów, pracowników organizacji humanitarnych i dyplomatów.

bDSIATta

Zobacz także: Zamach na premiera Hiszpanii w 1973 roku. Siła wybuchu przerzuciła samochód nad budynkiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSIATtu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić