Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Wędkarze wyłowili nagie, skrępowane ciało. Tajemnica rozwiązana

22
Podziel się:

W 2008 roku wędkarze wyłowili z jeziora Świętajno związane, nagie ciało mężczyzny. Przez lata nie udało się ustalić, kto dokonał brutalnego morderstwa. Po 14 latach dzięki wytrwałości śledczych aresztowano mężczyznę powiązanego ze sprawą. 41-latek przyznał się do zabójstwa.

Wędkarze wyłowili nagie, skrępowane ciało. Tajemnica rozwiązana
Śledczy rozwiązali sprawę zabójstwa po 14 latach (KPP w Szczytnie)

W maju 2008 dwóch młodych wędkarzy natknęło się na zwłoki mężczyzny, zalegające na dnie jeziora Świętajno (woj. warmińsko-mazurskie). Ciało było nagie i skrępowane kablem, do które przytwierdzono dwie metalowe rurki wypełnione betonem. Stało się jasne, że była to ofiara morderstwa.

Śledztwo było utrudnione od samego początku. Stan zwłok, które długo leżały pod wodą, uniemożliwił zidentyfikowanie mężczyzny. Funkcjonariusze apelowali wówczas do lokalnej społeczności o jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc ustalić jego tożsamość. Niestety bezskutecznie.

Sprawa rozwiązana po 14 latach

Sprawa stanęła w martwym punkcie. Śledczym nie udało się ustalić okoliczności śmierci mężczyzny. Po latach jednak do sprawy wrócono. W związku z podejrzeniem, że ciało należało do zaginionego mężczyzny z powiatu ostrołęckiego, zastosowano nowoczesne metody kryminalistyczne, które pozwoliły potwierdzić tożsamość osoby wyłowionej z jeziora.

Zbadane zostały dokładnie okoliczności zaginięcia 42-latka, a następnie przy koordynacji i ukierunkowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie, rozpoczęły się działania operacyjne, które doprowadziły do wytypowana i zatrzymania podejrzanego o dokonanie tej zbrodni - informuje

Po zabójstwie założył rodzinę

16 października w miejscowości Goworowo zatrzymano 41-latka. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna dokonał zbrodni 28 września 2007 r. na terenie miejscowości Kadzidło (pow. ostrołęcki, woj. mazowieckie). Miał wówczas jedynie 27 lat.

Motywy działania sprawcy wynikały z prywatnych relacji z ofiarą - podaje policja. Jak donosi "Tygodnik Szczytno", mężczyźni nie byli ze sobą spokrewnieni. Do zabójstwa doszło prawdopodobnie w wyniku konfliktu o kobietę. Po dokonaniu zbrodni mężczyzna prowadził normalne życie - założył rodzinę, pracował jako kierowca.

41-latek został tymczasowo aresztowany na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczytnie. Obecnie trwają czynności mające na celu weryfikację złożonych przez niego wyjaśnień. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Zobacz także: Czego obawia się policja? Dziennikarz WP podaje statystyki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Od 14 lat nik...
3 miesiące temu
Nie zgłosił zaginięcia na Mazurach mężczyzny w średnim wieku? To jest dopiero tempo śledztwa!!!
EUropejczyk
3 miesiące temu
A "PRZEDAWNIENIA" sąd nie orzeknie? Takie to teraz na czasie.
Olo222
3 miesiące temu
Gdyby to była olsztyńska prokuratura i sprawcą byłby ktoś z pewnego grona to stwierdziliby brak udziału osób trzecich
JKg
3 miesiące temu
A to się plany życiowe chłopu nagle poprzewracały. W pace spędzi już resztę swych dni a żona i dzieci nie będą chciały go znać. No cóż.
Jags.
3 miesiące temu
Może to spurek.
Misiek
3 miesiące temu
Ciekawe komentarze... takie pełne oburzenia. Tymczasem pod innymi artykułami teksty o przywróceniu kary śmierci, albo... propozycje oddania im tego agenta - już oni się nim zajmą. No to może on też się kimś takim zajął. A teraz się burzycie, chociaż sami wielokrotnie piszecie, że kogoś zabilibyście gołymi rękoma. LOL.
Masakra
3 miesiące temu
I pomyśleć że takie coś mieszkało 15 km od mojego domu.
Masa
3 miesiące temu
Po co. Się przyznawal
Capone
3 miesiące temu
Jak tylko dożywocie!!! Krawat i po wszystkim!!!
Dociekliwy
3 miesiące temu
Grozi mu "nawet dożywocie" ? Nie rozumiem - dziwi to autora tekstu ? Gdyby sprawa dotyczyła kradzieży, to bym zrozumiał taki tekst, ale tu chodzi o morderstwo, do którego sprawca się przyznał.
szpilka
3 miesiące temu
Tylko w rosyjskiej literaturze są jakieś wypryski "sumienia" reszta ma to głęboko....
midistrant
3 miesiące temu
Wg kosciola, to Bog tak chcial, wiec powinni go zostawic w spokoju.
Wiki
3 miesiące temu
Czyżby to był wyborca pis-u?
antypisior
3 miesiące temu
No i "załatwił" sobie resztę życia, bo powinien dostać jak nic 25 latek za kratami, a przy okazji rodzinie. Teraz na pewno będą wytykani palcami i wyklinani przez sąsiadów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić