Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Adam Andruszkiewicz o rezygnacji żony. Skarży się na medialną nagonkę

6
Podziel się:

Wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz odniósł się na Facebooku do rezygnacji swojej żony z funkcji prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. "Jest osobą bardzo pracowitą, która jeśli podejmuje się zadania, realizuje je od A do Z" - skomentował.

Adam Andruszkiewicz o rezygnacji żony. Skarży się na medialną nagonkę
Adam Andruszkiewicz o rezygnacji żony. (Facebook, Adam Andruszkiewicz)

Rodzina wiceministra cyfryzacji w centrum zainteresowania mediów. Kamila Andruszkiewicz zrezygnowała z funkcji prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Była prezes tłumaczyła swoje odejście troską o dobre imię Fundacji i realizowanych przez nią zadań.

Polityk PiS skomentował sprawę na Facebooku. Andruszkiewicz podkreślił, że zwykle nie komentuje swojego życia rodzinnego, ale w tym przypadku zrobi wyjątek. Wiceminister broni swojej żony, podkreślając że miała kompetencje do objęcia funkcji prezesa Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu i jest bardzo pracowitą osobą.

Andruszkiewicz podkreślił, że jego żona zachowała się honorowo, odchodząc ze stanowiska. Wiceminister zarzucił niektórym oskarżającym, że mają na swoim koncie "interesujące działania", przez co nie powinni zabierać głosu w sprawie. Poza tym Andruszkiewicz zapewnił, że wynagrodzenie, które pobierała jego żona, było znacznie niższe od tego, które widniało w prasie. Na końcu wypowiedzi podziękował wszystkim osobom, które wspierały jego małżeństwo.

Świeża fundacja

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu powstała w 2019 roku. Jej zarząd składa się tylko z prezesa. Fundacja ma za zadanie wspieranie przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w realizacji procesów restrukturyzacji.

Kamili Andruszkiewicz zarzucano niekompetencję, korzystanie z politycznych wpływów męża i pobieranie zbyt wysokiego honorarium. Krytycy twierdzili, że miała zarabiać 175 tysięcy złotych rocznie. Wielu polityków opozycji traktowało jej nominację na to stanowisko jako przejaw nepotyzmu.

Zobacz także: Miller: wszystkie rządy powinny utrzymać 500 plus
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
joda
2 lata temu
Ciekawe po co Fundacja Rozwoju Przemysłu, jak PiS systematycznie i zaciekle niszczy polski przemysł.
Ooo
2 lata temu
Ja też mam kompetencje i jestem pracowita, też chce takie stanowisko.
gość
2 lata temu
ci z Czajki zarabiają jeszcze raz tyle a jakie mają kompetencje zobaczyliśmy już 2 razy. opłata ekspeetyz wchodzi 2 miliony. i co? i gówna płyną przez całą Polskę. to się nazywa kompetencja.
rentermean
2 lata temu
kobieta anioł i prawie za darmo miała robić. Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali i załatwili jej tę fuchę... nooo niestety nie wypaliło ale ona jest pracowita na prawdę. Ona by za darmo nie wzięła nic i ma kompetencje to znaczy nabyła by w trakcie... no ale wyszło...
jnlkkjjjj
2 lata temu
Co oni myśleli,że nikt nic nie powie.Sam na platforme to samo wygadywał
Olga
2 lata temu
W normalnym kraju nawet nie powinno dojść do takiej sytuacji, że osoba tak młoda, bez doświadczenia zawodowego dostaje tak intratne stanowisko z partyjnego nadania .Dziś wystarczy być członkiem PiSu aby dostać fajną posadkę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić