Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Wielki cień nad Antarktydą. NASA pokazała zdjęcie z sondy Deep Space Climate Observatory

31
Podziel się:

NASA opublikowała na Instagramie cień Księżyca, uchwycony w momencie, gdy pojawił się on nad Antarktydą. Kiedy nastąpi kolejne, podobne zjawisko?

Wielki cień nad Antarktydą. NASA pokazała zdjęcie z sondy Deep Space Climate Observatory
Wielki cień nad Antarktydą (NASA, Instagram)

Na początku grudnia sonda Deep Space Climate Observatory (DSCOVR) uchwyciła cień Księżyca, gdy przelatywał nad Antarktydą, która jest domem m.in. dla pingwinów i garstki naukowców. NASA opublikowała fotografię na swoim profilu na Instagramie.

Jak podkreśla mashable.com, Księżyc przesunął się na idealną pozycję między Ziemią a Słońcem. To właśnie tak tworzy się zjawisko zwane zaćmieniem Słońca.

Aby nastąpiło całkowite zaćmienie Słońca, Słońce, Księżyc i Ziemia muszą dokładnie ustawić się w jednej linii - napisała agencja kosmiczna.

Z dystansu ponad czterokrotnie większego niż odległość Księżyca od Ziemi, satelita DSCOVR regularnie przesyła pełny obraz Błękitnej Planety. Robi zdjęcie co dwie godziny.

Jedną z głównych misji DSCOVR jest monitorowanie pogody kosmicznej. Obejmuje to wiatr słoneczny, wiązkę cząstek ze słońca, która czasami może grozić zakłóceniem naszych sieci energetycznych, sieci telefonii komórkowej i nie tylko.

Kiedy kolejne zaćmienie słońca?

Jak czytamy, w 2022 roku nie doświadczymy całkowitego zaćmienia. Kolejne nastąpi na Ziemi dopiero 20 kwietnia 2023 r. Najbardziej efektowne będzie jednak to, które wydarzy się 12 miesięcy później.

Zobacz także: Znaleźli je wewnątrz opuszczonego pałacu. Odkrywcy oniemieli
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(31)
Widzieli
8 miesięcy temu
Orła cień
vb hnhv
8 miesięcy temu
chyba skazenie ropa,i tym co wydbyli z dna pod lodowcami !!!!!!!
Giez
8 miesięcy temu
ja tam uważam, że ci eko załatali wreszcie dziurę ozonowa i tam już "słońce nie dochodzi"
Kot
8 miesięcy temu
Ktoś zjadł grochuwe z przed 10 lat
Ateista🙏
8 miesięcy temu
A. Ja widzę cień nad Polską który zasłania cały ten syf spowodowany przez pandemię, covida 19.
Abupl@wp.pl
8 miesięcy temu
Pan co robił zdjęcie przysłonił obiektyw na zdjęciu w kompie wyraźniej ziemię widać a na telefonie za miliardy ludzi co charuja od rana do nocy i płacą podatki muszą pokazać coś np takie zdjęcie jak wygląda ziemia za 1000000000000000000000000x100000000000 dolar
Ryl
8 miesięcy temu
To przez wungiel ze śląska 😂
Pingwin
8 miesięcy temu
Tu jest tak zimno, że musimy palić w piecu węglem z Turowa, dlatego trochę się śnieg zabrudził. Klekle
J-23
8 miesięcy temu
Zapytajcie Jasnowidza Jackowskiego...on wie co to 😁
Barbarossa
8 miesięcy temu
Pingwiny... (zakonnice na Antarktydzie?)
*****usa
8 miesięcy temu
USA to imperium zła.
Luna
8 miesięcy temu
A jakie można zrobić zdjey ziemi z takiej odley będąc na niej?🤔
I tyle
8 miesięcy temu
CZEKA POJAZD NA NAS ZAPARKOWANY PRZEZ CALY CZEKA NA NAS W INNYMI SWIECZE ..BLISKO ZIEMI..DUZY JAK MALA PLANETA ..POJAZD KOSMICZNY. BYLEM W SRODKU DTYKALEM .TEZ BYLEM Z ZEWNATRZ WIDZALEM ..I WIDZALEM ODCEN ZIEMI .....BENDZEM PRZECHODZICZ FILTROWANIE/ SAD OSTATECZNY...TO NIE UNIKNIONE.. CZYSTE........................ W OCZACH PANA BOGA SWIETEGO WSZYSZCZY MY LUDZE SA ROWNI DLA PANA BOGA SWIETEGO...NIE MA ROZNICY RERIGJI CZY KOLORU SKURY...PAN BOG SWIETY NIGDY NAS NIE BENDZE DZELIL ..NA LEPSZYCH CZY GORSZYCH ..TO WIEM Z LISTU OTRZYMANEGO I NAPISANEGO DO MNIE PRZEZ PANA BOGA SWIETEGO..ZAZNACZYCZ W LISZCZE ZE PISAL PAN BOG SWIETY.. ..MYSL... ..I..
I tyle
8 miesięcy temu
TO JEDNE SKROMNY SZCZENARIUSZ SLONCA .. KTORY NIE ZAJDZE..DOKLADNIE TAK...SLONCE ZACZNIE WEDROWACZ ...I POLYKACZ PLANETY.. TE NIESTABILNE ... DOKONUJAC BARDZO POWOLI.. TO JA WIDZAL.. LUDZE NIE ZGINAL NA ZIEMI OD TEGO BO JA WIDZAL..CZLOWIEK NIC A NIC TEMU NIE WINNY.. CZLOWIEK PRZYBYL NA ZIEMIE Z SWOJA NIEWIEDZA ..I TAK SAMO OPUSZCZI ZIEMIE Z SWOJA NIEWIEDZA
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić