o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Właścicielka sklepu z Ostrowca wyprosiła pielęgniarza. Bała się koronawirusa

101
Podziel się

Medycy stojący na pierwszej linii frontu w walce z pandemią, ostatnio mogą spodziewać się już nie tylko oklasków. Dowiadujemy się o kolejnych przypadkach, gdy podziw zostaje zastąpiony przez lęk i niechęć. Ze skandaliczną reakcją spotkał się pielęgniarz z Ostrowca, który przez wykonywany zawód został wyproszony z osiedlowego sklepu.

Koronawirus. Pielęgniarz z Ostrowca został wyproszony ze sklepu osiedlowego
Koronawirus. Pielęgniarz z Ostrowca został wyproszony ze sklepu osiedlowego (Getty Images)
bDSTPujp

Pan Patryk, pielęgniarz z Oddziału Intensywnej Terapii ostrowieckiego szpitala spotkał się z nieprzyjemną sytuacją w osiedlowym sklepie. Mężczyzna został wyproszony przez właścicielkę, która bała się roznoszenia zarazków.

Jest mi po ludzku bardzo przykro. Właścicielka doskonale wiedziała, gdzie pracuję. Zażądała, bym opuścił sklep, bo nie chce żebym przynosił zarazki - mówił pan Patryk w rozmowie z Radiem Ostrowiec.

Niechęć do lekarzy staje się coraz częstszym zjawiskiem. Przykład pana Patryka nie jest odosobniony, podobne sytuacje zauważa także wśród swoich kolegów i koleżanek z pracy. Wielokrotnie dochodzi do piętnowania lekarzy.

bDSTPujr

Sąsiedzi koleżanek patrzą na nie jak na trędowate. Nie jest to przyjemne, bo codziennie pracujemy z pacjentami, każdemu pomagamy, chodzimy na interwencje czy reanimacje. Nie wybieramy sobie pacjentów, oni przychodzą do nas - mówi pan Patryk.

Doktor Renata Węsek, anestezjolog pracująca w ostrowieckiej lecznicy jest oburzona takim zachowaniem. W rozmowie z Radiem Ostrowiec podkreślała, że sugerowanie, że lekarze w większym stopniu roznoszą bakterie i wirusy to wprowadzanie ludzi w błąd.

Medycy muszą szczególnie dbać o siebie, muszą zachowywać wszelkie procedury. My mamy większą świadomość zagrożenia, więc sugerowanie, że roznosimy wirusy czy bakterie bardziej niż inne osoby, jest wprowadzaniem w błąd. Należy reagować na takie zachowania, tłumaczyć ludziom jak jest naprawdę, edukować społeczeństwo - mówiła w Radiu Ostrowiec.

Wciąż widzimy jednak wiele pozytywnych gestów solidarności z medykami. Wiele restauracji włączyło się w pomoc lekarzom, dostarczając darmowe posiłki bezpośrednio do szpitali w ramach akcji #PosiłekDlaLekarza. Pomoc dotyczy także produkowania z własnych środków sprzętu ochronnego, którego wciąż brakuje i udział w akcjach, wspierających medyków drogą internetową.

bDSTPujx

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński o zakrywaniu twarzy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDSTPujy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSTPujS
KOMENTARZE
(101)
Nxkxk
12 miesięcy temu
Zasciankowa sz. ata. Nie róbcie już u tej baby zakupów. Niech splajtuje.
alosza
12 miesięcy temu
Bo Polacy to w większości tępi, zaściankowi ludzie
Gugu
12 miesięcy temu
Oto Polska katolicka właśnie...
bDSTPujT
stann
12 miesięcy temu
DO CAŁEGO MEDYCZNEGO ŚWIATA DZIĘKUJĘ WAM ZA TRUD.Lepszych czasów, i samych dobroci życzy Wam Stanisław z Gdyni
Tom
12 miesięcy temu
Podać jaki sklep i gdzie dokładnie i pojedziemy povwlascicielce
Najnowsze komentarze (101)
Erwin
6 miesięcy temu
Prada leży po środku.Jest grupa w pełni świadomych ,zaangażowanych,odpowiedzialnych za siebie i pacjentów, uczciwych lekarzy ale są też i nieodpowiedzialni za siebie i pacjentów . Może przykład? Proszę bardzo. Strzelce Opolskie woj. Opolskie. Do tego miasta koronawirusa przywlekli....lekarze!!! po swych zagranicznych wojażach na nartach we...Włoszech i Austrii.I źródłem zakażeń na całą tą miejscowość i...powiat stał się miejscowy szpital powiatowy.Bo pozakażali pacjentów i rodziny pacjentów,min. na oddziale....położniczym!,gdzie nawet noworodki się od nich pozarażały.A żona pana doktora ,też dochtórka,.... zamiast przebywać w domowej izolacji ..wybrała się bez najmniejszego skrepowania do sklepów na zakupy.Jak widziała że ludzie zaczęli wydzwaniać do sanepidu i na policję to w pospiechu uciekła do domu.I to są fakty a nie jakieś bliżej nieokreślone konfabulacje czy też pomówienie.Bo o tym wszyscy mieszkańcy tej miejscowości wiedzą.
E nde
12 miesięcy temu
A co będzie jak poprosi o pomoc powinni ją olać i wyprosić że szpitala
Wioletta
12 miesięcy temu
Tylko jak skończy się epidemia to do lekarza pierwsza się zgłosi z chorobą. Przecież należy się odpowiednio ubrać i chronić twarz maseczką. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo zarażenia siebie i lekarza
Andol
12 miesięcy temu
Zapisać i niech sama się leczy
deadpool
12 miesięcy temu
..gdzie ten sklep dokładnie, chyba trzeba tam PORZĄDKI tzn. zakupy zrobić...
Chch
12 miesięcy temu
Pielęgniarki... Powinni wypraszac chorych że szpitala, bo tez się boją
MOHER
12 miesięcy temu
SANEPID POWINIEN ZADBAĆ O PRZESTRZEGANIE HIGIENY W TYM SKLEPIE.
Wolny
12 miesięcy temu
Myślę że sama jest nosicie łka wirusa i nie chciała zarazić unikajcie tego sklepu ja Ognia
bDSTPujL
trybun
12 miesięcy temu
Niestety to wina rządu. Bezmyslny opór w sprawie badań personelu medycznego A co za tym idzie przypadki zarażenia pacjentów spowodował takie właśnie myślenie części społeczeństwa. Być może ta pani sama jest nosicielem wirusa z racji wykonywanej pracy jak wiele innych osób ale to medyków posadza się o nosicielstwo. To przykre. A poza tym świadczy o marnej świadomości społecznej. Życzę tej pani dużo zdrowia.
Andrzej
12 miesięcy temu
Wyprośmy Panią właścicielke sklepipku osiedlowego ze szpitala w razie zachorowania... bardzo skuterczna metoda.
Jajj
12 miesięcy temu
Pewnie baba glosuje na pis,pasuje do nich jak ulal
Sebastian
12 miesięcy temu
...a czy ktoś z Państwa zastanowił się, że najprawdopodobniej może to być zwykła prowokacja, aby Obywatele Polscy nadal bezmyślnie głęboko wierzyli w "śmiercionośne" działanie "śmiercionośnego wirusa"? Życzę dobrego wieczoru! :)
jbb
12 miesięcy temu
A mnie w przeciwieństwie do pisaków produkujących takie wypociny uczyli. że wyjątki potwierdzają regułę.
pielegniarka
12 miesięcy temu
a mi i moim koleżankom i kolegom co tydzień w czwartek wszyscy dziękują oklaskami a nawet ktoś mi położył wiązankę kwiatów na masce auta.No ale to UK a nie pl!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić