Wnieśli na pokład dwa ciastka. Linie lotnicze wzięły za to majątek

17

Rząd Balearów zwołał pilne spotkanie z Ryanairem i lokalnym stowarzyszeniem cukierników po tym, jak linie lotnicze próbowały pobrać od pasażerów opłatę za wniesienie ciastek na pokład. Za dwie przekąski policzono ponad 400 zł.

Wnieśli na pokład dwa ciastka. Linie lotnicze wzięły za to majątek
Pasażerowie próbowali wnieść na pokład dwa ciastka. (AKPA, Wikipedia)

Awantura wybuchła po tym, jak dwóch pasażerów na lotnisku w Palma de Mallorca próbowało wnieść na pokład przekąski. Mieli ze sobą dwa tradycyjne ciastka ensaïmada, które są bardzo popularne na Majorce. Pracownicy linii lotniczych zatrzymali pasażerów i domagali się zapłaty.

Rynaiar domagał się zapłaty za ciastka

Ciastka były zapakowane i umieszczone w bagażu podręcznym. Pracownicy linii lotniczych uznali jednak, że przez wypieki przekroczono limit bagażu podręcznego.

Linie lotnicze zażądały dodatkowych 45 euro za każde ciastko. Pasażerowie próbowali przekonać pracowników lotniska, że przekąski nie zmieniają wagi oraz wielkości bagażu. To zdało się na nic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS wymownie milczy, ale jest wyłom. "Duży marsz, faktycznie"

Pasażerowie postanowili w końcu zrezygnować z przekąsek i nie zapłacić linii lotniczej. Przedstawiciele Ryanaira nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz w tego sprawie incydentu.

Iago Negueruela, minister turystyki Balearów, powiedział, że zwołano spotkanie przedstawicieli linii lotniczych i cukierników. Ma ono na celu "obronę lokalnych produktów i uniknięcie wszelkiego rodzaju dyskryminacji". Negueruela dodał, że ma nadzieję, że sprawa zostanie wkrótce rozwiązana.

Pep Magraner, prezes stowarzyszenia producentów ciast na Balearach, stwierdził, że Ryanair dyskryminuje lokalne wypieki. Zwrócił uwagę na to, że inne linie lotnicze pozwalają pasażerom zabrać na pokład ensaïmady.

To tylko problem z Ryanairem, ale mówimy o wielu lotach, zwłaszcza do Hiszpanii kontynentalnej - powiedział.

Ensaïmada to tradycyjne ciastko z Majorki. Jest wykonane z mąki, cukru, jajek, wody i tłuszczu. Jego nazwa pochodzi od saïm, majorkańskiego słowa oznaczającego tłuszcz wieprzowy.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić