o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Wpadka podczas zdalnego posiedzenia. Radnemu z Milanówka grozi 5 lat

37
Podziel się

Pięć lat więzienia i wygaszenie mandatu grozi radnemu z Milanówka (woj. mazowieckie) za możliwe popełnienie przestępstwa podczas transmisji na żywo. Samorządowiec miał prowadzić auto bez prawa jazdy. Urząd miasta zawiadomił już w tej sprawie prokuraturę.

Wpadka podczas zdalnego posiedzenia. Radnemu z Milanówka grozi 5 lat
Posiedzenie komisji w Milanówku. Zrzut ekranu (YouTube)
bEJbrWZN

Do zdarzenia doszło na początku czerwca, kiedy odbyło się posiedzenie Komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska w Milanówku (woj. mazowieckie). W związku z obecną sytuacją epidemiczną posiedzenie odbyło się w formie zdalnej i było transmitowane na żywo w YouTube. Radni łączyli się za pomocą aplikacji do rozmów wideo.

Prowadził samochód podczas transmisji. Nie miał prawka

Jednym z uczestników spotkania był Witold Mossakowski, który pełni obowiązki przewodniczącego rady. Na nagraniu widać, że radny łączy się z samochodu. Najpierw siedzi na miejscu pasażera, a po 20 minutach przesiada się za kierownicę. Chwilę później parkuje auto i wchodzi do domu.

bEJbrWZP

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", radny nie miał jednak prawa prowadzić samochód. Dwa tygodnie wcześniej policja zatrzymał mu prawo jazdy, bo prowadził auto pod wpływem alkoholu. Radny został zatrzymany 3 maja w miejscowości Tlen. Jak opisywali policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę, "od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu".

"Taka sytuacja jest niedopuszczalna"

Badania wykazały, że radny miał wówczas 0,4 promila alkoholu w organizmie. Według ustaleń "Wyborczej" prawo jazdy zatrzymano mu na rok. Nagranie dotarło już do Urzędu Miasta w Milanówku, który zawiadomił w tej sprawie prokuraturę. "Nagranie z posiedzenia jest dowodem na to, że radny złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a więc popełnił przestępstwo" - mówi "Wyborczej" Piotr Remiszewski, burmistrz Milanówka.

bEJbrWZV
Taka sytuacja jest niedopuszczalna. Mamy do czynienia z zachowaniem haniebnym, które uniemożliwia dalsze sprawowanie funkcji publicznej. Radny powinien zachować się honorowo i zrzec się mandatu - ocenia burmistrz.

Grozi mu wygaszenie mandatu i 5 lat więzienia

Witold Mossakowski kieruje Radą Miasta w Milanówku od kwietnia tego roku, po tym jak z funkcji przewodniczącego zrezygnował Kamil Bialik. Nie należy do żadnej partii, zalicza się do frakcji opozycyjnej względem także bezpartyjnego, burmistrza. Jeżeli prokuratura udowodni, że popełnił przestępstwo, radnemu grozi wygaszenie mandatu i karą pięciu lat więzienia.

bEJbrWZW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJbrXaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Obserwator
3 tyg. temu
Jak to? Temu grozi kara, a taki Najsztub potracil staruszke na pasach, nie majac prawka, przegladu technicznego samochodu i pod wplywem, a zostal uniewinniony? Gdzie tu logika i konsekwencja? W tym kraju coraz wieksze bezprawie. Kat staje sie ofiara, a ofiara katem. Patologia.
Akurat
4 tyg. temu
Pewnie tylko parkował na posesji...
Bobo
4 tyg. temu
Przecież na zdjęciu jest na miejscu oasazera
bEJbrXar
Milanowiak.
4 tyg. temu
Jakie zdalne . Przecież nie ma pandemi. W urzedach trwaja sesje. Jestem z Milanowka i trwaja one w Urzedzie oczy w oczy. Ktoś tu sciemnia...
Nodi
4 tyg. temu
We Francji można jeździć z 0,5
fufu
4 tyg. temu
To komus na gorze zaszed za parznokcie ,sfoich nie dotyczy
Jagoda
4 tyg. temu
Za 0.4 w Chorwacji dostaje się mandat i tyle.
Szary
4 tyg. temu
A za obcięcie ręki tasakiem tylko trzy lata
Szary
4 tyg. temu
A za obcięcie ręki tasakiem tylko trzy lata
Antkler
4 tyg. temu
Jak najszybciej wstąpić do pisowcow ,ziobrystów,albo jeszcze lepiej do kleru i wszystko będzie odzapamiętane
Dorota
4 tyg. temu
Pewnie jego burmistrz nie lubi radnego i DLATEGO czepia się detali. Przecież liczy się praca i zaangażowanie to chyba ten burmistrz który krzyczał że w przesyłce miał truciznę. Oj biedny ten Radny
Ada
4 tyg. temu
"nie miał jednak prawa prowadzić samochód." proponuję: "nie miał jednak prawa prowadzić samochodu."
Greg
4 tyg. temu
Nikt mu nic nie udowodni, aby stwierdzic jakiekolwiek przestępstwo drogowe wymagane jest udowodnic oskarzonemu, gdzie prowadzil i kiedy ze wskazaniem daty i godziny. Ale ze stolka moze spaść, true that
bEJbrXaj
Gosc
4 tyg. temu
Brał przykład z połicjanta z Ustronia tamten kilka lat jeździł radiowozem bez prawa jazdy i nikomu to nie przeszkadzało
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić