Wpadka TVN24. Zdjęcie na Twitterze pokazał dziennikarz TVP

27

Niedawno było głośno o wpadce "Wiadomości" TVP, gdzie jako prawdziwą strzelaninę pokazano fragment serialu. Jarosław Olechowski z Telewizji Polskiej zauważył, że nie tylko w jego redakcji są popełniane błędy. Okazało się, że w TVN24 także nie uniknięto wpadki.

Wpadka TVN24. Zdjęcie na Twitterze pokazał dziennikarz TVP
Stacja TVN24 zilustrowała informację o katastrofie lotniczej kadrem z serialu "Zagubieni" (kadr z TVN24)

Na pomyłkę stacji TVN24 zwrócił uwagę Jarosław Olechowski. Wieloletni dziennikarz Telewizji Polskiej przypomniał, że w 2009 roku głośną wpadkę popełniła "konkurencja".

W związku z zalewem fake newsów informuję, że w materiale "Wiadomości" TVP NIE WYKORZYSTANO zdjęć z serialu. Takie rzeczy tylko u naszej konkurencji – napisał Jarosław Olechowski na Twitterze.

Jarosław Olechowski odnosił się do pomyłki, którą popełnił reporter TVP, przygotowujący materiał o imigracji w Szwecji. Pokazał w nim nagranie ze "strzelaniny", do jakiej miało dojść w Sundbyberg w północno-wschodniej części kraju. W rzeczywistości zaprezentowano film z planu serialu gangsterskiego "Snabba cash".

Wpadka stacji TVN24. Zamiast katastrofy pokazała kadr z "Lost"

Pechowy materiał został wyemitowany w wydaniu "Faktów", w którym informowano o katastrofie lotniczej nad amazońską dżunglą. Do jego przygotowania wykorzystano m.in. zdjęcie wyglądające, jak gdyby jeden z pasażerów wykonał je z wnętrza kabiny pasażerskiej.

Zobacz także: Zobacz też: Burza po materiale "Wiadomości". Mocny komentarz Gowina

Jak się okazało, fotografia nie pochodziła z miejsca katastrofy, lecz popularnego serialu "Zagubieni". Pomyłkę ostatecznie zauważyli sami dziennikarze TVN24, a redaktor Jacek Pałasiński przeprosił za wprowadzenie widzów w błąd w trakcie kolejnego wejścia na żywo.

Serial "Lost" był emitowany w latach 2004-2010. Opowiadał o przygodach pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, którzy przeżyli katastrofę lotniczą i muszą przetrwać na niebezpiecznej i nieznanej wyspie.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić