Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wstrząsające odkrycie na Śląsku. To tykająca bomba

97
Podziel się

W Mikołowie w woj. śląskim znaleziono 115 tys. litrów niebezpiecznych odpadów składowanych nielegalnie w kilku miejscach, m.in. w lesie. Część beczek zaczęła już przeciekać, co groziło katastrofą.

Wstrząsające odkrycie na Śląsku. To tykająca bomba
Bomba ekologiczna na Śląsku. Zabezpieczono 115 tys. litrów (Policja)
bCZKyBuJ

Przestępcy porzucili niebezpieczne substancje w trzech miejscach na Śląsku. Mauzery i beczki z początkowo niezidentyfikowaną zawartością znaleziono na dworcu kolejowym w Orzeszu, na terenie leśnym w Mikołowie przy ulicy Piaskowej oraz na pobliskiej stacji paliw.

Powagi sytuacji dodaje także fakt, że w dwóch ostatnich ze wskazanych miejsc doszło już do rozszczelnienia kilku beczek, co w konsekwencji mogło doprowadzić do tragedii - podkreśla przedstawiciel biura prasowego KWP w Katowicach.

Dwa dni później wytropiono źródło porzuconych odpadów i dokonano kolejnego odkrycia. W Mikołowie na posesji należącej do dwóch podejrzanych znaleziono ponad 90 tysięcy litrów odpadów w postaci farb i rozpuszczalników acetonowych. Łącznie zarekwirowano 115 tys. litrów niebezpiecznych substancji.

bCZKyBuL

Ojciec i syn trzymali u siebie tykającą bombę ekologiczną

Policjanci podkreślają, że składowane przez 65-letniego właściciela posesji i jego 39-letniego syna substancje stanowiły realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Nie mówiąc już o nieodwracalnych szkodach, które wyciek mógł wyrządzić roślinom i zwierzętom żyjącym w pobliżu posesji.

39-latek jest głównym podejrzanym w sprawie. Według śledczych mężczyzna od około 2 lat nielegalnie składował odpady na terenie posesji swojego ojca, na co tamten wyraził zgodę. Zajmował się również ich transportem, nie mając wymaganego w tym zakresie pozwolenia.

bCZKyBuR

Obu mężczyznom grozi 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci chcą się dowiedzieć, w jaki sposób 39-latek wszedł w posiadanie tak ogromnej ilości niebezpiecznych dla środowiska substancji. On i jego ojciec przyznali się do zarzutu nieodpowiedniego postępowania z odpadami.

Policja zabezpieczyła mienie o wartości 800 tys. zł należące do podejrzanych. 39-latek decyzją sądu jest teraz pod policyjnym dozorem, musi też informować funkcjonariuszy o ewentualnym wyjeździe i terminie powrotu. Ma również zakaz kontaktowania się m.in. ze swoim ojcem.

Zobacz też: Ścieki w oceanie. Katastrofa ekologiczna w Acapulco

bCZKyBvm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(97)
tom
3 miesiące temu
Tylko 5 lat? To za kradziez batonika grozi do 8 !!! To tylko zacheca mafie do tworzenia z polski smietnika europy i trucia ludzi, bo ostatecznie trafia to do jedzenia. A skoro takie przyslowiowe szwagry to potrafią, to co dopiero bardziej biegle w swoim rzemiosle bandziory.
Koty2
3 miesiące temu
No tak wzięli pieniądze za odpady. Polska jest znana za branie odpadów z Niemiec za pieniądze . Horror . I jeszcze na Śląsku . Wow
Mieszkaniec
3 miesiące temu
W Zgierzu już dawno wybuchła bomba ekologiczna (beczki na borucie). Skażona gleba i wody gruntowe. Ale chemikalia wyciekają dalej.
bCZKyBvn
cichy
3 miesiące temu
Powinni zapłacić za utylizację i odkażenie terenu. To by ich nauczyło rozsądku. Może. Gdy w roku 1988 pracowałem w RFN, na budowie. Pracownicy polskiej firmy wylali z beczki olej na ziemię. To co działo się później to wyglądało jak film. Teren ogrodzono, przyjechała ekipa, która zebrała rozlany olej z ziemią i wywiozła do zniszczenia. Następnie przysłali do firmy fakturę taką, że dyrektor wsciekł się i wywalił sprawców z roboty.
anty bandyta
3 miesiące temu
powinno być kwalifikowane jako zabójstwo z zamiarem ewentualnym Ale nasze sądy dadzą rok w zawiasach
Najnowsze komentarze (97)
jjj
3 miesiące temu
.. to "reformator" kodeksu karnego Ziobro...5 lat....
sprawdź
3 miesiące temu
Na wylocie z miasta Jastrzębie Zdrój w kierunku Wodzisławia Śl. i A1. po lewej stronie ulicy, na dużym parkingu stoi duża ilość przyczep cystern. Nie widać, żeby były używane na bieżąco. Są podejrzenia, że w nich również znajdują się jakieś groźne odpady płynne. Sprawdzał to ktoś?
xtr
3 miesiące temu
5 lat? Komedia
Ghghgh
3 miesiące temu
Za tak niską karą nic dziwnego że opłaca im się sprowadzać takie bomby
123
3 miesiące temu
na granicy każdy tir powinien byc przetrzepany
ANTY UE
3 miesiące temu
Róbcie tak dalej ... wielka UE brak granic i kontroli to są skutki braku nadzoru SG i innych odpowiadających służb za Nasze bezpieczeństwo , przemycają ; narkotyki , odpady nawet zwłoki i nikt nic z tym nie robi bo po co ...SKANDAL I FARSA!!!
Ludwik Sracz
3 miesiące temu
Toć Ci z serialu "Diagnoza" to jużdawno temu na ślązku otkryli
Max
3 miesiące temu
Lepiej napiszcie jak kraje Unii zwożą śmieci do Polski jak im Chiny powiedziały dosyć
bCZKyBvf
anx
3 miesiące temu
bo kontrole dotyczą tylko uczciwych przedsiębiorców , a do mafii i czarnej strefy odpadowej kontrolerzy WIOŚ boją się jechać
straszne
3 miesiące temu
bidni ludzie, którzy mieszkają w okolicy, wszystko przesiąkło do wód gruntowych. a jeżeli sa tam jakies uprawy to pewnie i my to jemy. zdradzieccy politycy doprowadzili naszą kochaną Polskę do takiego stanu. I tak nie dowiemy się kto wziął w łapę, żeby to zakopać tam i w innych częściach Polski.
Gorszy Sort
3 miesiące temu
Oto państwo piSS.
HGW
3 miesiące temu
Następstwa prywatnego handlu odpadami...Róbta co chceta.
Jerry
3 miesiące temu
Uwierzcie mi, Accapulco to mocno przereklamowane miejsce. Domy nad zatoką chociaż są tylko letnimi domami, napchane jeden na drugim. Poza tym wiele nocnych knajp i niestannego charmideru.
stan
3 miesiące temu
Czy takie kary są w Danii, Niemczech, Norwegii ???
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić