Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wywiad potwierdził podejrzenia. Świat ujrzy wkrótce sekretną broń Kim Dzong Una

49

Agenci z Korei Południowej ostatecznie potwierdzili swoje podejrzenia. Jak wykazali, Kim Dzong Un rzeczywiście planuje testy nowej rakiety batalistycznej. Podzielili się również ustaleniami odnośnie tego, kiedy nastąpi jej zaprezentowanie przed mieszkańcami Korei Północnej.

Wywiad potwierdził podejrzenia. Świat ujrzy wkrótce sekretną broń Kim Dzong Una
Kim Dzong Un wizytuje wojska Korei Północnej. Zdjęcie ilustracyjne (ONS)

Jak informuje "Yonhap News Agency", test nowego pocisku najprawdopodobniej nastąpi w trakcie parady wojskowej. Korea Południowa zaczęła podejrzewać taki rozwój wypadków po przeanalizowaniu zdjęć satelitarnych. Dostrzeżono na nich statki wykorzystywane w przeszłości do holowania testowanych pocisków.

Korea Północna przygotowuje test nowej rakiety batalistycznej

Eksperci przypuszczają, że sekretna broń to nowa i bardziej zaawansowana rakieta batalistyczna. Inni pozostają sceptyczni wobec tych ustaleń, wskazując, że Korea Północna nie byłaby w stanie osiągnąć takiego poziomu techniki wojskowej bez wsparcia z zewnątrz.

Źródła rządu Stanów Zjednoczonych wskazują z kolei, że nowy pocisk to Hwasong-15, określany przez Amerykanów także jako "KN22". Według "YNA" rakieta ma posiadać specjalny silnik pierwszego stopnia, do którego zasilania wykorzystuje się paliwo ciekłe. W przeciwieństwie do poprzedniego modelu, Hwasong-14, nie wymaga silników pomocniczych do sterowania.

Rzecznik rządu Korei Południowej poinformował, że pocisk zostanie prawdopodobnie wystrzelony z łodzi podwodnej. Władze Południa biorą również pod uwagę scenariusz, gdy razem z rakietą batalistyczną Kim Dzong Un zademonstruje swoim ludziom właśnie nowocześniejszą łódź podwodną. Ma o tym świadczyć wzmożona aktywność w północnokoreańskiej stoczni Sinpo South.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić