YouTube skasował popularny kanał pro-life

9

YouTube skasował popularny kanał pro-life Life Site News. Twórcy nazwali to cenzurą i obiecują, że już niebawem wrócą, ale na innym serwisie. Wcześniej kanał miał problemy przez publikację treści dotyczących pandemii koronawirusa.

YouTube skasował popularny kanał pro-life
YouTube zablokował popularny kanał pro-life. (Getty Images)

YouTube zablokował popularny kanał pro-life LifeSiteNews i usunął filmy, które się na nim pojawiały. Założyciele kanału nazywają to "wielką cenzurą" i przekazują, że będą dalej działać w internecie, ale na innych platformach.

Kanał pro-life znika z YouTube

YouTube właśnie całkowicie usunął kanał YouTube LifeSiteNews. To nie jest tymczasowa blokada, każdy z naszych filmów zniknął całkowicie - poinformowano w środę na LifeSiteNews.

LifeSiteNews zachęca do oglądania filmów na Rumble, konkurencji YouTube preferowanej przez konserwatywnych odbiorców. Jak przekonują twórcy, utracono dostęp do "ponad 300 000 obserwujących".

Zobacz także: Prof. Wielgoś o zakazie aborcji. "To lekarzowi grozi kara pozbawienia wolności"
Na szczęście mamy kopie zapasowe wszystkich naszych filmów, ale oznacza to, że setki tysięcy ludzi utraciły dostęp do naszych prawdomównych treści - napisali autorzy w artykule wyjaśniającym, co się stało.

Wcześniej YouTube zawiesił kanał LifeSite na tydzień ze względu na szerzenie "kłamstw medycznych" i dezorientowanie odbiorców. Na LifeSite wystąpił dr Roger Hodkinson, dyrektor generalny i dyrektor medyczny Western Medical Assessments, który powiedział, że pandemia koronawirusa to "całkowicie bezpodstawna histeria publiczna napędzana przez media i polityków".

Lekarz dodał, że reakcja mediów i polityków była "największą mistyfikacją, jaką kiedykolwiek wymyślono", a maseczki są "całkowicie bezużyteczne". Na kanale, a także portalu przeważają wiadomości skrajnie konserwatywne, o aborcji, religii czy rodzinie. W wielu artykułach można znaleźć ślady teorii spiskowych i negowanie wiadomości dotyczących koronawirusa.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić