Zabójstwo 27-letniej Anastazji. Nowe wieści w sprawie

1

27-letnia Anastazja została zamordowana w czerwcu 2023 r. na greckiej wyspie Kos. Nieoczekiwanie, po ośmiu miesiącach śledczym udało się odnaleźć nowy dowód w tej sprawie – plecak, który miał należeć do zamordowanej kobiety. Jak do tego doszło?

Zabójstwo 27-letniej Anastazji. Nowe wieści w sprawie
Po ośmiu miesiącach pojawił się nowy dowód w sprawie? (Facebook)

Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską. W czerwcu 2023 r. 27-letnia Polka została brutalnie zamordowana na greckiej wyspie Kos. Oskarżonym o porwanie kobiety, gwałt oraz zabójstwo, jest 32-letni Salahuddin S. z Bangladeszu. Mężczyzna czeka w areszcie na proces.

Dość nieoczekiwanie po ośmiu miesiącach pojawiły się nowe informacje w tej sprawie. W poniedziałek 5 lutego znaleziono plecak, który Polka prawdopodobnie miała na sobie w chwili zaginięcia. Odkrycia dokonano przy brzegu jeziora Alikes, w pobliżu miejsca znalezienia zwłok kobiety.

Wygląd plecaka, a także jego zawartość wskazują na to, że należał do Anastazji. Greccy śledczy zabezpieczyli wskazany plecak i skrupulatnie przeszukali miejsce, w którym się znajdował – poinformował w rozmowie z redakcją "Gońca" pracujący na miejscu detektyw Dawid Burzacki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mrożące krew nagranie ze Śląska. Dzieci były już na przejściu dla pieszych

Burzacki podkreślił, że odnalezienie plecaka było dużym zaskoczeniem zarówno dla detektywów, jak i greckich policjantów.

Miejsce, w którym się znajdował, było kilkukrotnie przeszukiwane przez policjantów, jak również przez mój zespół. Sam osobiście przechodziłem brzegiem jeziora w pobliżu miejsca zbrodni zaraz po ujawnieniu zwłok Anastazji i plecaka tam nie widziałem – zaznaczył.

Zdaniem detektywa, plecak mógł zostać ukryty w zaroślach i wypłynął na powierzchnię dopiero po czasie, gdy jezioro wypełniło się wodą.

Cenny dowód w sprawie?

Teraz zabezpieczony plecak oraz inne przedmioty zostaną poddane szczegółowym oględzinom w greckim laboratorium kryminalistycznym. Może się okazać, że śledczy zyskali cenny dowód, obciążający 32-latka z Bangladeszu.

Jak poinformował detektyw Burzacki, cytowany przez portal Goniec.pl "za pośrednictwem pełnomocnika matki Anastazji do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zostanie przekazana notatka służbowa z informacjami na temat ujawnienia plecaka na greckiej wyspie".

Przypomnijmy: 27-letnia wrocławianka pracowała w jednym z hoteli na wyspie Kos. Zaginęła 12 czerwca 2023 r. Niespełna tydzień później znaleziono jej ciało. Sekcja zwłok wykazała, że Anastazja została uduszona. Zwłoki nosiły ślady gwałtu.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić