Zagadka UFO rozwiązana. Inżynier NASA tłumaczy

7

Pełni niepokoju internauci publikują zdjęcia obiektów na niebie, które identyfikują jako UFO. Inżynier NASA postanowił uspokoić ich i wytłumaczyć zaobserwowane przez nich zjawisko.

Zagadka UFO rozwiązana. Inżynier NASA tłumaczy
Przykładowy balon stratosferyczny (YouTube)

Zjawisko podejrzliwości internautów rozrosło się do dużych rozmiarów. Posty dotyczące odkrycia UFO pojawiały się na różnych platformach w mediach społecznościowych. Brak wiedzy na ten temat powodował pojawianie się coraz to nowszych teorii. Aby rozwiać wątpliwości, głos w sprawie zabrał inżynier NASA.

Inżynier Artur Chmielewski rozwiał wątpliwości internautów. Okazało się, że niezidentyfikowane obiekty na niebie to nic innego, jak balony stratosferyczne należące do NASA. W rozmowie z PAP przyznał, że te są zazwyczaj używane przez agencję do testów. Te są najczęściej przeprowadzane w Teksasie. Balon wznosi się na wysokość około 100 metrów, gdzie zbiera dane. Następnie uchodzi z niego Hel i spada na ziemię.

A jak coś było kulą, a teraz ja wypuściłem trochę helu z tego, to jak to wygląda? Właśnie jak taki spodek. A ponieważ jest trochę wiatru, to ten spodek tak dziwnie spada (kołysząc się na boki) – tłumaczył Artur Chmielewski.

Polak wyjaśnił również, co się dzieje z balonem po teście. Przyznał, że gdy ten spadnie na Ziemię, to jest niezwłocznie zabierany przez ciężarówkę z NASA. Proces ten wzbudza jednak podejrzenia i rodzi kolejne teorie spisowe internautów na temat UFO.

Zobacz także: Inflacja galopuje, minister uspokaja. To koniec drastycznych podwyżek?
Autor: GGG
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić