Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Zaginięcie Madeleine McCann. Porywacz Brytyjki mógł mieć wspólnika

1

Teoria na temat okoliczności zaginięcia Madeleine McCann pojawiła się w portugalskim programie telewizyjnym. Zaproszony śledczy wyraził przypuszczenie, że porywacz Brytyjki nie mógł działać sam. Ujawnił też, kto miałby być wspólnikiem głównego podejrzanego.

Zaginięcie Madeleine McCann. Porywacz Brytyjki mógł mieć wspólnika
Madeleine McCann zaginęła podczas rodzinnych wakacji w Portugalii (Getty Images, Peter Macdiarmid , Staff)

Według ustaleń "Daily Mirror" śledczy przedstawi swoje podejrzenia w programie "Sexta As 9". Nowy odcinek zostanie wyemitowany w piątek 18 września. W jego trakcie prowadzący i ekspert ujawnią więcej szczegółów na temat prawdopodobnych okoliczności porwania Madeleine McCann.

Kto porwał Madeleine McCann? Teoria śledczego

Zaproszony do programu śledczy uważa, że za porwaniem Madeleine McCann stoi Christian Brückner, główny podejrzany niemieckiej prokuratury. Zdaniem eksperta Niemiec nie działał jednak sam – przy uprowadzeniu dziewczynki pomagał mu wspólnik.

Wspólnikiem Brücknera miał być niemiecki włóczęga. Mężczyzna, którego tożsamość została zatajona przez detektywów, w okresie zagięcia Madeleine McCann mieszkał w regionie Algarve w Portugalii. Obecnie trwają jego poszukiwania jako potencjalnego świadka w sprawie Brytyjki, a nie winnego.

Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann. Teoria prywatnego detektywa

Już wcześniej śledczy dzielili się podejrzeniami, że Christian Brückner działał z pomocą wspólnika. Na początku przypuszczali, że mógł być nim pracownik kompleksu wypoczynkowego, w którym zatrzymała się rodzina McCann. Według "Correio de Manha" miał powiadomić porywacza Madeleine, że dorośli udali się do restauracji i dzieci zostały bez opieki.

Na temat piątkowego odcinka zabrała głos Sandra Felgueiras, prowadząca "Sexta As 9". Zgodnie z zapowiedzią dziennikarki teoria o pomocniku porywacza została potwierdzona przez niemieckich detektywów. Poza śledczym wypowie się również Friedrich Fuelcher, prawnik Christiana Brücknera, który przedstawi wersję o niewinności swojego klienta.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić