20-latka nie chciała takiego życia. Pozywa lekarza swojej mamy

68

Kobieta z Wielkiej Brytanii żąda odszkodowania od lekarza rodzinnego swojej mamy. Odnosząca sukcesy w jeździectwie 20-latka ma do lekarza żal o to, że urodziło się z rozszczepem kręgosłupa. Wada jest na tyle poważna, że czasami kobieta musi spędzać niemal całą dobę podłączona do specjalnej aparatury.

20-latka nie chciała takiego życia. Pozywa lekarza swojej mamy
20-latka osiąga sukcesy pomimo problemów ze zdrowiem (The Sun)

Evie Toombes pozywa lekarza za "niewłaściwe poczęcie". Brytyjka urodziła się przed dwudziestoma laty z rozszczepem kręgosłupa, który utrudnia jej dzisiaj normalne funkcjonowanie.

Schorzenie Evie postępuje wraz z jej wiekiem. 20-latka cierpi przez to na problemy związane z jelitami i pęcherzem. Ponadto coraz częściej jest zmuszona do korzystania z wózka inwalidzkiego. Pomimo przeciwności losu Brytyjka rozwija się i odnosi sukcesy w swojej wielkiej pasji, jaką jest jeździectwo. Rywalizuje zarówno w kategoriach osób pełno-, jak i niepełnosprawnych.

Po 20 latach życia ze schorzeniem i osiągnięciu pełnoletności Evie postanowiła wykonać radykalny ruch. Brytyjka pozwała dra Philipa Mitchella, który nadzorował ciążę jej matki w 2001 roku. Twierdzi, że gdyby lekarz powiedział jej mamie, że musi przyjmować suplementy kwasu foliowego, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia rozszczepu kręgosłupa u jej dziecka, to ta odłożyłaby zajście w ciążę.

Evie domaga się od lekarza rekompensaty finansowej. 20-latka chce otrzymać miliony funtów, które według niej miałyby pomóc jej w dorosłym życiu osoby niepełnosprawnej. Dr Mitchell odpiera zarzuty, twierdząc, że udzielił Caroline Toombes odpowiednich porad. 50-latka utrzymuje jednak, że nie poinformowano jej we właściwy sposób o działaniu kwasu foliowego i o tym, jak ważne jest jego suplementowanie przed i po zajściu w ciążę.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić