Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Zdjęcie z Wielkopolski. Ekolodzy wstrząśnięci akcją polskich myśliwych

564
Podziel się:

Bulwersujące zdarzenie zostało nagłośnione przez aktywistów z grupy Czysta Nekla. Jak relacjonowali, w trakcie spaceru natknęli się na resztki warzyw – kapusty, marchwi i buraków. Odpowiedzialni byli za to myśliwi, którzy tak próbowali zwabić zwierzęta.

Zdjęcie z Wielkopolski. Ekolodzy wstrząśnięci akcją polskich myśliwych
Myśliwi rozsypali warzywa, aby zwabić i zabić leśne zwierzęta (Facebook, Czysta Nekla)

Jak podaje portal Gazeta Wyborcza, za tzw. nęcisko są odpowiedzialni myśliwi z koła Bursa Chata. Warzywa zostały rozsypane przed amboną myśliwską, aby zwabić zwierzęta, do których można później strzelać.

Nieodpowiedzialne zachowanie myśliwych. Dlaczego nie wolno dokarmiać zwierząt?

Zgodnie z ostrzeżeniami aktywistów zwabione na nęcisko zwierzęta wyrządzają wielkie szkody na okolicznych polach. Jak podkreślił jeden z aktywistów, który chciał pozostać anonimowy, myśliwi skłaniają do przyjścia nie tylko drapieżniki, lecz także jelenie i dziki.

Ewidentnie wysypano tu pokarm dla jeleni i dzików, które do drapieżników nie należą – podkreślił aktywista w rozmowie z Gazetą Wyborczą.
Zobacz także: Zobacz też: Na ratunek koziołkom. Niecodzienna akcja policji w Rymaniu

Aktywiści z grupy Czysta Nekla zauważyli, że nęcenie zwierzyny przez rozsypywanie jedzenia jest zabronione. Powód? W styczniu minister rolnictwa zakazał takich działań w celu zwalczania afrykańskiego pomoru świń, czyli ASF. Regularnie są znajdowane dziki, które zmarły w wyniku właśnie tej choroby.

Zdarzenie zostało zgłoszone Nadleśnictwu Czerniejewo, czyli zarządcy terenu. Hubert Kaczmarek, rzecznik instytucji, potwierdził, że do miejscowego koła łowieckiego wystosowano pismo z nakazem uprzątnięcia terenu. Sami myśliwi zapewnili, że usuną warzywa.

Nadleśnictwo otrzymało zapewnienie o przystąpieniu do uporządkowania terenu. Sprawa pozostawionej karmy budzi nasze zaniepokojenie. Tego typu działanie nie jest i nigdy nie będzie akceptowane przez Nadleśnictwo Czerniejewo – podkreślił Hubert Kaczmarek (Gazeta Wyborcza).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(564)
LuLu
6 miesięcy temu
Najbardziej śmieszą mnie wypowiedzi Nadleśnictwa , przecież większość z leśników to myśliwi !!gdy zainteresowały się media to Nadleśniczy zaczyna "palić głupa"!!że nie wiedzieli że nie wolno no chyba dzieci w to uwierzą!!!
ken
7 miesięcy temu
myśliwi powinni strzelać do siebie i był by spokój
Okrakiem
7 miesięcy temu
To tak jak ze strefami wolnymi od LGBT, aktywiści sami rozrzucają warzywa, a potem informują o swoim "odkryciu". Żaden myśliwy nie rozsypie karmy przed amboną, bo wie, że zostanie natychmiast wyrzucony z koła.
work
8 miesięcy temu
Jak się ma dwie lewe ręce do pracy to zostaje się ekologiem-aktywistą.
Jeleń
8 miesięcy temu
Dziękuję ekologom za czujność i obronę zwierzat. Jestescie wielcy. Pozdrawiam.
Joł
8 miesięcy temu
Ekologi już zamilczta
Acek
8 miesięcy temu
Cała drożyzna świata przez ekologów. To taka moda i nowy sposób by błysnąć
Jedrula
8 miesięcy temu
Polecam marchewkę dla tych psełdo eko sreko przynajmniej jedzenie się nie marnowało tylko zwierzęta miały co jeść a jak miasta są betonowane to tych sreko nigdzie nie widać jak by deweloperzy im sianem nakarmili zamiast marchewki
Jerzy
8 miesięcy temu
Szkoda że tych pseudo ekologów nie da się odstrzelić. Zwierzyny, a szczególnie saren i jeleni są tak wielkie ilości, że nawet gdyby cały rok strzelać to by sobie z nimi nie poradził. Populację niektórych gatunków całkowicie wymknęły się spod kontroli. Druga sprawa to ostrzały- znajomy myśliwy mówił że w kole w którym jest zapisany odstrzał np. sarny to 35 szt, a populacja to około 2 tyś. Komuś bardzo zależy żeby było jak najwięcej szkód na polach rolników
Realista
8 miesięcy temu
Boże , oni z kosmosu spadli ??? U mnie w nadleśnictwie Brynek i Zawadzkie to zwykła najzwyklejsza procedura. Leśne dziadki nie są od łażenia po lesie tylko zwierzyna ma sama przyjść.
Feres
8 miesięcy temu
Koła łowieckie mają swoje pola,na których uprawiają warzywa w celu dokarmiania zwierząt w okresie zimy.Eko oszołomy dopatrują się nęcenia zwierzyny w celu odstrzału.Niewolno strzelać do zwierzyny przy paśnikach.
RCCOUT_WONKRK
8 miesięcy temu
Nie spodziewam się głębszej myśli po facetach rekompensujących sobie własne braki mordowaniem zwierząt. W Czechach temat ASF ogarnięto w kilka miesięcy, w Polsce który rok ci idioci sobie z nim nie radzą, czwarty?
Wojti
8 miesięcy temu
Maja limit do odstrzału wiec wabią żeby odstrzelić najsłabsze osobniki a nie naganiać itd. Uważam to za bardzo spoko opcje. Gdyby tylko ci głupi aktywiści wiedzieli faktycznie jak to działa.
Hipek
8 miesięcy temu
A jak wedkarze rzucają zanete do wody to nikomu jakos nie przeszkadza A robią dokładnie to samo co mysliwy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić