Złapał trop. Zaprowadził policję wprost do mieszkania 30-latka

105

Wystarczył świeży ślad buta. Owczarek Nardo prowadził policjantów przez 2,5 km, aż wreszcie trafili na osiedle mieszkaniowe w Kartuzach. Przy drzwiach jednego z mieszkań pies zaczął szaleć i bardzo chciał dostać się do środka. To był strzał w dziesiątkę. 30-latkowi grozi teraz 15 lat więzienia.

Złapał trop. Zaprowadził policję wprost do mieszkania 30-latka
Nardo zaprowadził policjantów wprost do złodzieja (Policja)

O sprawie policjanci poinformowali w Wigilię, którą zatrzymany spędził w areszcie. Tak jak całe święta. Od dwóch miesięcy mieszkańcy Kartuz byli nękani przez włamania i kradzieże. We wtorek o drugiej w nocy policjanci patrolujący okolice ul. Kościerskiej zauważyli leżące na jezdni ozdobne przęsło ogrodzenia, a na ośnieżonym podwórku leżała zdjęta z zawiasów brama wokół której widać było świeże ślady butów.

To był gwóźdź do trumny złodzieja. Na miejsce przyjechał policjant z psem służbowym o imieniu Nardo, który podjął trop. Pies przeszedł około 2,5 km i zatrzymał się przy bloku mieszkalnym. Potem zaprowadził policjantów do drzwi jednego z mieszkań, przy którym zrobił się bardzo podekscytowany i za wszelką cenę chciał dostać się do środka.

Drzwi otworzył 30-latek, w mieszkaniu był również jego 44-letni kompan. Policjanci najwyraźniej przerwali im sortowanie narkotyków, których znaczne ilości leżały na kuchennym blacie. Inne zakazane substancje znaleziono w kieszeni jednego z zatrzymanych.

W mieszkaniu mundurowi znaleźli również mokre buty, wzór ich podeszwy odpowiadał wzorowi śladów odcisku znalezionego przy ul. Kościerskiej - informuje biuro prasowe KPP w Kartuzach.

30-latkowi grozi teraz nawet 15 lat więzienia. W mieszkaniu znaleziono skradzione przedmioty, 122 tabletki zawierające zakazane substancje, około 21 g amfetaminy oraz około 2,5 g marihuany.

30-latek został aresztowany na 3 miesiące, przyznał się do zarzutów o kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Za te czyny grozi mu 10 lat więzienia, a dodatkowe 5 lat to kara za recydywę.

Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić