o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Zmiany w przedszkolach. Są nowe wytyczne GIS

5
Podziel się

Główny Inspektor Sanitarny zmienił zasady funkcjonowania przedszkoli w dobie pandemii koronawirusa. Zmiany dotyczą liczebności grup i powierzchni, jaka powinna przypadać na jedno dziecko.

Zmiany w przedszkolach. Są nowe wytyczne GIS
Nowe wytyczne GIS dla przedszkoli (Pixabay)
bEhLWBcR

GIS, MZ i MEN zmieniają wytyczne dla przedszkoli

Według wytycznych GIS, MEN i MZ z 4 maja 2020 dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobków, w grupie mogło przebywać do 12 dzieci. Minimalna przestrzeń na jedno dziecko nie mogła być mniejsza niż 4 m2.

Teraz Główny Inspektor Sanitarny zwiększył liczbę dzieci w grupie. Jednocześnie zmniejszył przestrzeń, jaka ma przypadać na jedno dziecko na sali. W przedszkolach w jednej grupie może być teraz już 16 dzieci, a przestrzeń, jaka powinna przypadać na jednego przedszkolaka i opiekuna to 3 m2. W przypadku żłobków i innych instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 minimalna powierzchnia do wypoczynku, zabawy i zajęć dla dzieci w sali nie może być mniejsza niż 2,5 m2.

bEhLWBcT

Zmiana wytycznych podyktowana jest z poprawą sytuacji w kraju. "W związku z poprawą sytuacji epidemicznej w kraju stopniowo uruchamiana jest praca przedszkoli, szkół, poradni psychologiczno-pedagogicznych, schronisk młodzieżowych i innych placówek organizujących zajęcia pozaszkolne, czy możliwość przeprowadzenia egzaminów zewnętrznych" - czytamy w serwisie RP.

Jedna grupa musi przebywać w tej samej sali przez cały czas. Zajmuje się nią stały opiekun. Ponadto do przedszkoli nie są wpuszczane dzieci z objawami zarażenia koronawirusem.

bEhLWBcZ
Zobacz także: Wakacje a bezpieczeństwo. Na co trzeba uważać?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhLWBdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Skoczyński
12 miesięcy temu
Sondaże celowe dla dudy i Trzaskowskiego .jak można na okrągło wybierać popis i wymyślać że któreś mniejsze zło.Konfederacja pokaże swoje.Powoli do przodu.Kocham Cię Polsko
aqq
12 miesięcy temu
Wzrost zachorowań jest poprawą? O ku.....
Alex
12 miesięcy temu
Nigdy nie oddałbym dziecka w dobie epidemi do przedszkola i nie marazalabym jego życia i zdrowia psychicznego na ten stres .Brak zabawek.ograniczone kontakty z rówieśnikami i nuda,bo w dobie epidemi nie ma żadnych atrakcji np teatrzyków.To nie przedszkole to przechowalnia .
bEhLWBdv
Pink eyse
12 miesięcy temu
Koronawirus nas dobije kiedyś nerwowo, mówię wam .
cybuch5g
12 miesięcy temu
poprawa???
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić