o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Został skazany za gwałt. Rządzi miastem z więzienia

32
Podziel się

Georges Tron rządził niewielkim miasteczkiem Draveil pod Paryżem. W lutym został skazany za zgwałcenie pracowniczki ratusza. Mimo wyroku 63-latek nie chce zrezygnować ze stanowiska burmistrza i kieruje 30-tysięczną miejscowością z więzienia.

Został skazany za gwałt. Rządzi miastem z więzienia
Georges Tron nie zrezygnował ze stanowiska burmistrza po aresztowaniu. (Getty Images)
bEsloQvF

Georges Tron został w lutym uwięziony za napaść seksualną na pracowniczkę ratusza w Draveil, który leży kilkadziesiąt kilometrów od Paryża. 63-letni burmistrz został skazany na pięć lat pozbawienia wolności, później kara została złagodzona o dwa lata. Burmistrz zaprzeczył zarzutom i złożył apelację do francuskiego sądu najwyższego.

Po uwięzieniu Tron odmówił rezygnacji z pracy jako burmistrz i nadal kieruje 30-tysięcznym miasteczkiem. Burmistrz komunikuje się ze swoim zespołem listownie. Swoje uwięzienie nazywa po prostu "przeszkodą". Grupy feministyczne wyraziły oburzenie, że burmistrz skazany za gwałt nadal ma uprawnienia do rządzenia miastem.

bEsloQvH

W tym tygodniu posiedzenie rady miasta rozpoczęło się od odczytania przez doradców uwięzionego burmistrza listu wysłanego z jego celi. Tron daje w nim wskazówki dotyczące budżetu miasta. Wywołało to oburzenie polityków opozycji. Gabrielle Boeri-Charles z opozycji powiedziała, że ​​Tron nie ma już "moralnego autorytetu" do kierowania miastem.

Protesty grup feministycznych

Przed miejskim ratuszem protestowały grupy feministyczne. Kobiety trzymały zdjęcia burmistrza za kratami. Protestujący uważają, że jego odmowa rezygnacji była "skandaliczna" i "przerażająca". Petycja internetowa złożona przez grupy feministyczne i Europejskie Stowarzyszenie Przeciwko Przemocy wobec Kobiet w Pracy (AVFT) wzywa rząd do wydania dekretu usuwającego 63-letniego urzędnika z jego stanowiska.

Rząd na razie nie podjął żadnych działań w tej sprawie. W zeszłym miesiącu w Senacie doszło do ostrej wymiany zdań na temat uwięzionego burmistrza, kiedy część polityków zaczęła wymagać zwolnienia Trona ze stanowiska. Éric Dupond-Moretti, znany obrońca w sprawach karnych, powiedział, że rząd nie może nic zrobić, ponieważ sąd najwyższy nie podjął jeszcze decyzji w sprawie apelacji osądzonego.

bEsloQvN

Drugi proces burmistrza

W pierwszym procesie w 2018 roku Tron, którego oskarżono o gwałt i napaść seksualną na dwie pracowniczki ratusza w 2007 i 2010 roku, został uniewinniony. Jednak w lutym br. po apelacji sąd uznał oskarżenia jednej z kobiet za słuszne i uwięził Trona.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsloQwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Jot
2 tyg. temu
zmiana prawa woła wielkimi literami
yaro
3 miesiące temu
A Polską rządzi premier skazany-prawomocnie- za kłamstwo...
Goldengecko
3 miesiące temu
Przynajmniej naszego prezesa żadna nie oskarży o gwałt
bEsloQwj
Kryminał rząd...
3 miesiące temu
W Polsce na pewno by go nie wsadzili do więzienia, bo przecież immunitet jest najważniejszy.
stary zgred
3 miesiące temu
Jeśli feministki protestują, to znaczy, że facet może być niewinny.
P. wolak zadz...
3 miesiące temu
Beszowy inżynier czy lekarz!?!? Nie ?!? Niemożliwe, przecież w "kalifacie" tylko tacy gwałcą, nożami tną i strzelają!!
Pol
3 miesiące temu
NIE TYLKO FRANCJA MA PROBLEMY Z JUŻ WYBRANYMI KANDYDATAMI.W POLSCE RÓWNIEŻ PISANO O NIECNYCH CZYNACH WYBRAŃCÓW.WINA LEŻY PO STRONIE PRZEPISÓW.KANDYDAT Z PROBLEMAMI PRAWNYMI NAWET BEZ ORZECZENIA SĄDU POWINIEN BYĆ Z AUTOMATU WYKRAŚLONY Z LISTY KANDYDATÓW NA DANY URZĄD.
miecias
3 miesiące temu
To się nazywa cyrk!
Tom
3 miesiące temu
To jest demokracja w wydaniu Unii Europejskiej = Czwartej Rzeszy.
Alan
3 miesiące temu
Powinien dostać minimum 25 lat odsiadki z ciężkimi robotami, pozbawienie praw publicznych, zakaz pełnienia jakichkolwiek funkcji publicznych na okres dożywotni i nakaz zapłaty wysokiego odszkodowania pokrzywdzonym, a jeśli mu pieniędzy nie starczy-to konfiskata mienia w całości.
pisanka
3 miesiące temu
SZKODA, ŻE SAM NASZ PAN PREZES NIE MA TEKIEGO DARU !!!
Roza
3 miesiące temu
Nie krzyczala nie bylo gwaltu.
mokras
3 miesiące temu
To nie skandal. TO FRANCJA
bEsloQwb
trudny język
3 miesiące temu
Kogo wy zatrudniacie do pisania - pracowniczka,to po jakiemu ????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić