Nie ubieraj się tak na cmentarz. Ludzie będą płakać ze śmiechu

526

W dniu Wszystkich Świętych wiele osób chce się pokazać od jak najlepszej strony. 1 listopada to przecież okazja do spotkania z dawno niewidzianą rodziną i znajomymi. Niestety niektórzy za bardzo skupiają się na zrobieniu dobrego wrażenia i przesadzają ze swoim strojem na cmentarz. Sprawdź jak uniknąć modowej wpadki.

Nie ubieraj się tak na cmentarz. Ludzie będą płakać ze śmiechu
Jak ubrać się na cmentarz? (PAP, Marcin Bielecki)

Wszystkich Świętych to dzień zadumy i pamięci o zmarłych osobach. Tego dnia większość Polaków wybiera się na cmentarze, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobach. Jednak 1 listopada to także okazja do spotkania z dawno niewidzianą rodziną i znajomymi.

Jak ubrać się na cmentarz?

Dla wielu osób bardzo istotne jest zrobienie wrażenia na osobach, których dawno się nie widziało. Dlatego, zanim pójdą na cmentarz bardzo starannie wybierają swój strój i dodatki. Łatwo jednak dają się ponieść i przesadzają. Co zrobić, aby nie zaliczyć wpadki?

Planując kreację, należy pamiętać, że jest to bardzo poważny dzień, a cmentarze są traktowane jak miejsce święte. Dlatego też powinniśmy zachować powagę i to samo wyrazić swoim strojem. Dlatego też od razu możemy wykreślić wszystkie obcisłe sukienki, legginsy czy kuse spódniczki.

W dzień Wszystkich Świętych warto jest wybrać zimowe okrycie. Jesienne płaszcze nawet w słoneczny dzień mogą okazać się zdradliwe i doprowadzić do przeziębienia. Warto zatem pamiętać o własnej wygodzie, a nie tym co jest aktualnie modne.

Warto zrezygnować ze sportowych ubrań. Dresowe spodnie, trampki i plecaki nie będą dobrze wyglądać w taki dzień. Nie oznacza to też, że powinno się wyciągać z szafy garnitury i sukienki - wystarczą proste jeansy i elegancka bluzka.

Warto także pamiętać o wygodnych butach. Cały dzień chodzenia po cmentarzach może być bardzo męczący. Lepiej zrezygnować ze szpilek na rzecz sztybletów, oficerek lub botków na grubszym obcasie. Szpilki zostawmy na inny dzień.

Zobacz także: Duchowny o 1 listopada: święto zgody narodowej. Tłumaczy, co miał na myśli
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić