aktualizacja 

Nigdy nie podlewaj nią pomidorów. Ludzie nagminnie popełniają błąd

38

Pomidory należy uprawiać w zacisznych i słonecznych miejscach. Oczywiście podłoże musi posiadać odpowiednio dużo składników pokarmowych. Żeby być spokojnym o rozwój pomidorów, trzeba zadbać o odpowiednie podlewanie. W jaki sposób należy to robić?

Nigdy nie podlewaj nią pomidorów. Ludzie nagminnie popełniają błąd
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Pomidor z rodziny psiankowatych charakteryzuje się tym, że wykazuje duże zapotrzebowanie na składniki pokarmowe i wodę. Te rośliny mogą osiągać aż 180 cm wysokości. Oczywiście potrzebują dostępu do światła i temperatury w granicach od 16 do 20 stopni Celsjusza.

Serwis fajnyogród.pl, za pośrednictwem portalu Onet, zauważa, że uwagę trzeba zwrócić szczególnie na nawadnianie pomidorów kwitnących. Należy być również bardzo uważnym w okresie zawiązywania i wzrastania owoców.

Podlewanie pomidorów odbywa się rzadko, jednak obficie. Najlepiej robić to raz w tygodniu. W obliczu suszy oczywiście konieczne jest częstsze podlewanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rajd motocyklisty przez Pasłęk. Zapłaci 35 tys. zł mandatu
Gleba powinna zostać dobrze nawilżona, do głębokości korzeni, co pozwoli korzeniom na pobranie potrzebnej dawki wody. Wilgotność podłoża możemy sprawdzić przy pomocy kołka do sadzenia. Mokra wierzchnia warstwa może dostarczać mylnej informacji - głębsze warstwy często pozostają suche - czytamy na onet.pl.

Podlewanie pomidorów. O tym musisz pamiętać

Za podlewanie pomidorów najlepiej zabrać się wczesnym rankiem, gdy rośliny nie są ogrzane przez promienie słoneczne. Dzięki temu gleba szybciej się ogrzeje, co pozytywnie wpłynie na kondycję roślin.

Unikajmy podlewania pomidorów zimną wodą wodociągową. Jeśli nie dysponujemy deszczówką, wodę z wodociągu należy odstawić, aby się zagrzała - zaznaczono.

Należy też pamiętać o tym, że pomidory źle reagują na przelanie. Trzeba zatem zadbać o odpowiednie wyczucie. Niedostateczne podlewanie też może być problematyczne - w takim przypadku może dojść do zahamowania rozwoju roślin.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić