aktualizacja 

Przeklinasz? Zobacz, co na ten temat mówi ksiądz

28

Co Kościół katolicki mówi o wulgaryzmach? I czy przeklinanie jest grzechem? Wielu młodych katolików zadaje sobie te pytania na co dzień, ale jednoznacznej stanowiska na temat stosunku Kościoła do brzydkich wyrazów w sieci szukają na próżno. Z pomocą, przychodzi ksiądz Sebastian. I wszystko już jasne!

Przeklinasz? Zobacz, co na ten temat mówi ksiądz
popularny w sieci ksiądz Sebastian, wyjaśnia czy przeklinanie to grzech (Facebook, Sebastian Picur)

Postępowy duchowny ma konta na wszystkich kanałach w mediach społecznościowych. To w nich, z pomocą krótkich filmików rozjaśnia młodym katolikom i katoliczkom moralne zawiłości. Dręczące dzieci i młodzież kwestie, na które często nie uzyskują odpowiedzi podczas lekcji religii organizowanych w szkołach, znajdują rozwiązanie w mediach społecznościowych ks. Sebastiana Picura.

Tym razem, modny ksiądz-influencer wziął na tapet kwestię wulgaryzmów. Co na temat ich używania młodzież może dowiedzieć się z Biblii? Wydawać by się mogło, że najważniejsza dla katolików i katoliczek księga, używania brzydkich wyrazów stanowczo zakazuje. W listach apostoła Piotra czytamy, że "Kto chce być zadowolony z życia i oglądać dni dobre, ten niech powstrzyma język swój od złego, a wargi swoje od mowy zdradliwej."

Najgorsza kara, jednak czeka na tych, którzy niezbyt pochlebnie zwracają się do swoich rodziców. "Kto by złorzeczył ojcu albo matce, winien być ukarany śmiercią" - możemy przeczytać w Księdze Wyjścia.

Na całe szczęście dla młodych chrześcijan, wiele biblijnych przykazań nie jest stosowanych na co dzień w dzisiejszym świecie. Jednak wciąż brakuje postępowych duchownych, potrafiących dostosowywać religijny przekaz do współczesnego świata.

Taką właśnie rolę w mediach społecznościowych pełni ksiądz Sebastian Picur, który na dylemat dotyczący przekleństw odpowiada tak:

Jeśli się uderzymy i pod nosem użyjemy wulgaryzmu, to nie jest to grzechem. Ale jeśli kogoś obrażamy wulgaryzmami, to już tak. To kwestia kultury i panowania nad emocjami - kwituje duchowny na TikToku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz został zapytany o kolędę przez internet. Odpowiedział stanowczo

Ksiądz Sebastian prowadzi rekolekcje na TikToku, organizuje pielgrzymki. Jest obecny także na YouTube.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić