aktualizacja 

Zamroź płyn do mycia naczyń. Ten patent powinien znać każdy

87

Trików domowych i kuchennych każdy z nas zna wiele. Jednak nigdy dość sprytnych sposobów, by ułatwić sobie codzienne czynności. Próbowaliście kiedyś zamrozić płyn do mycia naczyń? To genialny sposób, by poradzić sobie z zaschniętym brudem i trudnymi plamami. Tłumaczymy krok po kroku, na czym polega ta metoda.

Zamroź płyn do mycia naczyń. Ten patent powinien znać każdy
Zamrożony płyn do mycia naczyń ma zaskakujące zastosowanie (Adobe Stock)

W sieci można znaleźć całą masę trików, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie i przyspieszają wykonywanie obowiązków domowych. Wyjątkową kopalnią takich sposobów jest TikTok. Jego użytkownicy dzielą się swoimi patentami na potęgę, a internauci są im za to dozgonnie wdzięczni. Powstają nawet profile dedykowane wyłącznie sprzątaniu. Na jednym z nich o nazwie fabulosa_cleaning pojawił się ostatnio filmik o zamrażaniu płynu do mycia naczyń. Po co w ogóle to robić? Już wyjaśniamy. 

 Zamrożony płyn do mycia naczyń ma genialne zastosowanie

Jak widać na nagraniu, by zamrozić płyn do mycia naczyń, wystarczy wlać go do pojemnika na kostki lodu lub do silikonowych foremek na babeczki, a następnie wsadzić do zamrażalnika. Okazuje się, że płyn ten w stałym stanie skupienia staje się bardziej skuteczny.

Takie kostki z detergentu genialnie sprawdzą się do czyszczenia trudnych zabrudzeń, np. przypalonych garnków i patelni czy tłustych rusztów z piekarnika. Nie musicie się jednak martwić, że powierzchnia naczynia lub urządzenia porysuje się. Dzięki temu trikowi zapomnicie o szorowaniu przy pomocy gąbki. 

Użytkownicy TikToka są zachwyceni tym trikiem. "Zrobię to jutro!", "Genialne", "Muszę to wypróbować" – pisali w sekcji komentarzy pod filmikiem. 

Dzięki temu trikowi zapomnisz o uciążliwych plamach

Kostki z zamrożonego płynu do mycia naczyń sprawdzą się również do usuwania tłustych plam z ubrań, a także tapicerki czy dywanu. Poradzą sobie też z uciążliwymi śladami po naklejkach. Co ciekawe, zamrożony płyn do mycia naczyń dłużej trzyma niską temperaturę niż woda, więc wolniej się rozpuszcza. Dlatego można go wsadzić do materiału, by zrobić okład na bolące miejsca. 

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Sprawdzony sposób na brzydkie zapachy ze zmywarki. Wypróbuj jeden z nich
Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić