Przelicz dobrze, a zapłacisz mniej. Bosacka zwraca uwagę na ważny szczegół podczas zakupów

4

Proszek ziemniaczany w cenie 60 złotych za kilogram i woda za dwadzieścia w składzie gorsza od warszawskiej kranówki, to tylko niektóre przykłady zawyżonych cen, które w kolejnym programie swojego cyklu EkoBosacka, ujawniła znana dziennikarka zajmująca się tematem żywności dostępnej w sklepach.

Przelicz dobrze, a zapłacisz mniej. Bosacka zwraca uwagę na ważny szczegół podczas zakupów
Dziennikarka ujawnia ile faktycznie są warte produkty spożywcze dostępne w sklepach (YouTube, EkoBosacka)

W kolejnym programie udostępnionym na swoim kanale Youtube "EkoBosacka", znana dziennikarka i jej współpracowniczka Agata Wołoszyn-Jaworska przez godzinę chodziły po sklepie szukając najdroższych w przeliczeniu na kilogram produktów spożywczych.

Produktem, który najbardziej zaskoczył Bosacką była woda. Jak zauważyła dziennikarka "zwykłą woda w plastiku, zdecydowanie mniej zmineralizowana od warszawskiej kranówki" kosztuje 20,99 groszy za litr.

Ale nie tylko niezdrowe lub bezwartościowe produkty znalazły się na liście ekspertek. Na konsumenckich wyborach dyktowanych lepszą jakością, zarabiają też producenci zdrowej żywności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To nie jest wędlina. Czytaj etykietę, zanim ją kupisz

Okazuje się, że 180 gramowe opakowanie zdrowej, ale także prostej do samodzielnego przygotowania w domu przekąski to koszt... 221 złotych. "A przecież wystarczy kupić jabłka i samodzielnie je wysuszyć, co dam nam kwotę kilkunastu złotych" - podkreśla jedna z dziennikarek.

Ciekawostką ujawnioną przez ekspertki są także żelki na odporność. Zawarte w nich sztuczne witaminy plasują się na końcu listy składników, w których prym wiedzie cukier i syrop glukozowo - fruktozowy.

Co więcej żelki, które są zwykłym suplementem diety zawierającym najtańszy słodzik dostępny na rynku kosztują 114 złotych za kilogram, podczas gdy, jak podkreśla Bosacka, cena syropu glukozowo-fruktozowego oscyluje w granicach kilku złotych za litr.

Dziennikarki przestrzegają przed produktami w małych opakowaniach, gotowych do używania "na raz". Tłumaczą, że łatwość w przygotowaniu, jak w przypadku owsianki z dodatkami, często mocno winduje cenę produktu. Prezentowana przez ekspertki owsianka w przeliczeniu na kilogram, kosztuje aż 71 złotych.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić