Przelicz dobrze, a zapłacisz mniej. Bosacka zwraca uwagę na ważny szczegół podczas zakupów

Proszek ziemniaczany w cenie 60 złotych za kilogram i woda za dwadzieścia w składzie gorsza od warszawskiej kranówki, to tylko niektóre przykłady zawyżonych cen, które w kolejnym programie swojego cyklu EkoBosacka, ujawniła znana dziennikarka zajmująca się tematem żywności dostępnej w sklepach.

Dziennikarka ujawnia ile faktycznie są warte produkty spożywcze dostępne w sklepachDziennikarka ujawnia ile faktycznie są warte produkty spożywcze dostępne w sklepach
Źródło zdjęć: © YouTube | EkoBosacka

W kolejnym programie udostępnionym na swoim kanale Youtube "EkoBosacka", znana dziennikarka i jej współpracowniczka Agata Wołoszyn-Jaworska przez godzinę chodziły po sklepie szukając najdroższych w przeliczeniu na kilogram produktów spożywczych.

Produktem, który najbardziej zaskoczył Bosacką była woda. Jak zauważyła dziennikarka "zwykłą woda w plastiku, zdecydowanie mniej zmineralizowana od warszawskiej kranówki" kosztuje 20,99 groszy za litr.

Ale nie tylko niezdrowe lub bezwartościowe produkty znalazły się na liście ekspertek. Na konsumenckich wyborach dyktowanych lepszą jakością, zarabiają też producenci zdrowej żywności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

To nie jest wędlina. Czytaj etykietę, zanim ją kupisz

Okazuje się, że 180 gramowe opakowanie zdrowej, ale także prostej do samodzielnego przygotowania w domu przekąski to koszt... 221 złotych. "A przecież wystarczy kupić jabłka i samodzielnie je wysuszyć, co dam nam kwotę kilkunastu złotych" - podkreśla jedna z dziennikarek.

Ciekawostką ujawnioną przez ekspertki są także żelki na odporność. Zawarte w nich sztuczne witaminy plasują się na końcu listy składników, w których prym wiedzie cukier i syrop glukozowo - fruktozowy.

Co więcej żelki, które są zwykłym suplementem diety zawierającym najtańszy słodzik dostępny na rynku kosztują 114 złotych za kilogram, podczas gdy, jak podkreśla Bosacka, cena syropu glukozowo-fruktozowego oscyluje w granicach kilku złotych za litr.

Dziennikarki przestrzegają przed produktami w małych opakowaniach, gotowych do używania "na raz". Tłumaczą, że łatwość w przygotowaniu, jak w przypadku owsianki z dodatkami, często mocno winduje cenę produktu. Prezentowana przez ekspertki owsianka w przeliczeniu na kilogram, kosztuje aż 71 złotych.

Wybrane dla Ciebie
Rodzinny spacer zmienił się w dramat. Dzieci pochylały się nad ojcem
Rodzinny spacer zmienił się w dramat. Dzieci pochylały się nad ojcem
Policja przyłapana. "To będzie podwójna kara". Ostra reakcja
Policja przyłapana. "To będzie podwójna kara". Ostra reakcja
To on szuka "złotego pociągu". Właśnie się ujawnił
To on szuka "złotego pociągu". Właśnie się ujawnił
Szedł obok placu zabaw. Nagle taki widok. "Prawdziwy hit sezonu"
Szedł obok placu zabaw. Nagle taki widok. "Prawdziwy hit sezonu"
Premier Indii mówił o pokoju. Spójrzcie na twarz Putina
Premier Indii mówił o pokoju. Spójrzcie na twarz Putina
Pojawił się w centrum Wrocławia. Kierowcy musieli omijać go łukiem
Pojawił się w centrum Wrocławia. Kierowcy musieli omijać go łukiem
Portugalia zaostrza przepisy deportacyjne dla nielegalnych imigrantów
Portugalia zaostrza przepisy deportacyjne dla nielegalnych imigrantów
8 miliardów funtów na wsparcie Ukrainy? Brytyjczycy mają plan
8 miliardów funtów na wsparcie Ukrainy? Brytyjczycy mają plan
Miał już dość. Ujęcie sprzed Lidla. Wywiesił karteczkę
Miał już dość. Ujęcie sprzed Lidla. Wywiesił karteczkę
Wyż z Rosji nadal nad Polską. Należy spodziewać się opadów
Wyż z Rosji nadal nad Polską. Należy spodziewać się opadów
Zaginęła 15-latka z Konstantynowa Łódzkiego. Jest nowy trop
Zaginęła 15-latka z Konstantynowa Łódzkiego. Jest nowy trop
Granica z Białorusią. Przedłużono strefę buforową
Granica z Białorusią. Przedłużono strefę buforową