aktualizacja 

388 km/h. Szok na autostradzie w Belgii

211

Belgijscy policjanci dokonali szokującego pomiaru na autostradzie we Flandrii. Kierowca osobowego samochodu pobił rekord. Większość aut nawet nie rozwija takich prędkości.

388 km/h. Szok na autostradzie w Belgii
Szokujący pomiar na autostradzie. (Pixabay)

Jeden z kierowców, którzy jechali po Belgii, gnał aż 388 km/h. Policjanci nawet gdyby chcieli to by go nie dogonili i nie zatrzymali.

Szokujący pomiar w Belgii. Gnał 388 km/h

Policjanci nie zdradzają szczegółów tego zdarzenia. Nie poinformowali gdzie dokładnie doszło do tego pomiaru, oraz  jakie auto miało osiągnąć podaną prędkość.

Pomiar z pewnością miał miejsce, to na pewno. Mamy tylko silne podejrzenie, że jest to błędna rejestracja. To auto jechało bardzo szybko, a niewiele pojazdów może rozwinąć taką prędkość – mówi An Berger z belgijskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobaczył dwa Słońca na niebie. Tajemnicze zjawisko atmosferyczne

Okazuje się, że kierowca może uniknąć konsekwencji. Jeśli faktycznie jechało przez Flandrię i poruszał się zwykłą osobówką, to prawdopodobnie sprawa nie będzie miała kontynuacji. Większość aut nie jest w stanie osiągnąć podobnej prędkości i kierujący nie będzie mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Sprawa zostanie umorzona.

Ponadto belgijska policja potwierdza, że ​​fotoradary są kalibrowane tylko do określonej prędkości. To oznacza, że fotoradar mógł nie zarejestrować pełnej prędkości i pomiar okaże się nieważny.

W październiku 2021 roku w Bitsingen niedaleko Liège kierowca został złapany z prędkością 306 km/h. Uniknął jednak konsekwencji, ponieważ fotoradar wyłapywał prędkość tylko do 300 km/h. Pojawił się wówczas pomysł, żeby zwiększyć limit do 350 km/h, ale nawet jeśli tak się stało, to nadal nie zarejestrowano by prędkości 388 km/h.

W Polsce także dochodzi do wielu wykroczeń. Nie są one jednak tak spektakularne. Jeden z rekordzistów przekroczył dozwoloną prędkość o 106 km/h, jadąc przez teren zabudowany. W Warszawie inny kierowca poruszał się po mieście z prędkością 171 km/h.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić