Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Kierowcy o tym zapominają. Sprawdź, jak uniknąć mandatu

6
Podziel się

W polskim prawie nie brakuje przepisów, o których bardzo często zapominają kierowcy. Na jakie zasady warto zwracać uwagę, by policjanci nie mieli powodów do wystawienia mandatu? Podpowiadamy.

Kierowcy o tym zapominają. Sprawdź, jak uniknąć mandatu
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Adrian Szeliga / EyeEm)
bEJtVMER

Nieoczywiste przepisy dla kierowców przytacza serwis moto.wp.pl. Zauważono, że 100-złotowy mandat można dostać za posiadanie na pojeździe znaku określającego inne państwo niż to, w którym jest on zarejestrowany.

Policja może też ukarać za zbyt wolną jazdę. Jeżeli utrudniamy poruszanie się innym użytkownikom drogi, to mundurowi są uprawnieni do wystawienia mandatu w wysokości 50-200 zł i 2 pkt karnych.

bEJtVMET

Zator w tunelu? Pamiętaj o zachowaniu 5 m odległości od poprzedzającego pojazdu. W innym przypadku możesz dostać 100-złotowy mandat.

50 złotych kary można otrzymać za oddalenie się od pojazdu, gdy silnik pracuje. Taki mandat możemy też dostać za ozdabianie tablic rejestracyjnych.

Nietrzeźwy pasażer? Tylko w samochodzie

Mandat możemy dostać też za przewożenie nietrzeźwego pasażera. W jakim przypadku?

bEJtVMEZ
Jeśli planujemy odwieźć pasażera, który wcześniej spożywał alkohol, lepiej zróbmy to samochodem. Przewożenie na motocyklu lub motorowerze, a także w bocznym koszyku pasażera, który jest pod wpływem alkoholu jest karane 150-złotowym mandatem - podkreśla moto.wp.pl.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJtVMFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
maciek
wczoraj
u nas gdy przejedzie się kilka kilometrów spotyka się kilkanaście samochodów z niesprawnym oświetleniem oraz kilka których kierowcy kierunkowskazy uważają za zbędne
Aas
5 dni temu
Szkoda, że nie dopisaliscie, że przewóz osób nietrzeźwych samochodem jest możliwy ale tylko na tylnym siedzeniu. Nie wolno pijanego wieźć obok kierowcy
Andrzej
5 dni temu
Łatwego życia w Polsce kierowcy nie mają. Mieszkam w Anglii już 15 lat i jak czytam o Polsce to współczuję kierowcom. Tu takiego polowania na kierowców i na ich forsę nie ma.
bEJtVMFv
Gdy
5 dni temu
Policjantów w Polsce jest dużo tylko zgromadzeni na nowogrodzkiej i przy pomniku smoleński.
Artur
5 dni temu
Aby karać to muszą być policjanci!!! A ich po prostu nie widać. Krążąc po Polsce może widzę jedną kontrole na 2 dni i przejechanych 1000km!!!
Obczak
6 dni temu
Jeśli ktoś chciałby aby jego telefon zarabiał to można to zrobić. Celowo nie daję żadnych linków aby ktoś z was nie myślał, że naciągam ludzi. Chodzi o aplikację BEE która jest dostępna w sklepie Play oraz AppStore. Jest to bardzo ciekawy projekt bo można na tym zarobić prawdziwe pieniądze ponieważ BEE jest kryptowalutą. Aby dołączyć do BEE wystarczy pobrać aplikacje ze sklepu i wpisać kod referenyjny "obczynski" jest to konieczne ponieważ do aplikacji można dołączyć tylko poprzez zaproszenie. Po wpisaniu kodu referencyjnego "obczynski" otrzymujecie 1 monetę w gratisie od razu z góry oraz zaczniecie sami wydobywać kryptowalutę BEE. Pamiętaj, że nic nie tracisz a możesz tylko zyskać.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić