Mama Piotra Kraśki zamieszkała w domu opieki. Tyle kosztuje pobyt

256

Piotr Kraśko był wychowywany głównie przez mamę Barbarą Pietkiewicz-Kraśko. Jak ustalił "Super Express", seniorka właśnie zamieszkała w domu opieki w Skolimowie pod Warszawą.

Mama Piotra Kraśki zamieszkała w domu opieki. Tyle kosztuje pobyt
Piotr Kraśko (AKPA, AKPA)

Piotr Kraśko jest synem producentki filmowej Barbary Pietkiewicz-Kraśko i i dziennikarza Tadeusza Kraśki. Gdy Piotr miał 7 lat jego ojciec odszedł od rodziny i związał się z Niną Terentiew. Dziennikarz przez lata nie potrafił wybaczyć ojcu, że odszedł do innej kobiety i przestał się interesować najbliższymi.

Wychowałem się bez ojca. Wyobrażałem sobie, że kiedy mężczyzna wie, że sam zostanie tatą, to przypomina sobie te wszystkie wspaniałe sytuacje, które przeżył z tatą i myśli sobie: "o, to ja teraz będę robił to samo. Pójdziemy na rower, będziemy łowić ryby, będziemy grać w piłkę nożną, siatkówkę, razem odrabiać lekcje. Ja takich wspomnień nie miałem - mówił w jednym z wywiadów Piotr Kraśko.

Barbara Pietkiewicz-Kraśko zawsze mogła liczyć na wsparcie jedynego syna. Jak donosi "Super Express" mama dziennikarza nie chce robić mu kłopotu, dlatego gdy ten zaproponował, by zamieszkała z nimi odmówiła. Kobieta wie, że jej syn i synowa są bardzo zapracowani i często wyjeżdżają z domu.

"Super Express" ustalił, że mama dziennikarza zamieszkała w Domu Artysty Weterana w Skolimowie. - Pani Barbara mieszka z nami. Rzadko jednak wychodzi z pokoju, spotykamy się podczas obiadów i spacerów - powiedziała jedna z mieszkanek domu opieki w rozmowie z tabloidem.

Dziennikarz "Super Expressu" zadzwonił do niej, by zapytać o zdrowie. - Bardzo dziękuję... - odpowiedziała krótko ciepłym głosem i dodała, że nie będzie rozmawiała o życiu prywatnym.

Ile kosztuje pobyt w Skolimowie?

Dom Artysty Weterana w Skolimowie oferuje jednoosobowe pokoje dla swoich podopiecznych. Na terenie placówki jest mały oddział szpitalny i hospicjum. Jak podaje "Super Express" koszt pobytu jednego mieszkańca wynosi tam 5892 zł (dane z 2021 roku).

Przez ostatnie lata zawarliśmy umowy z większością dużych miast, w których są placówki kulturalne i niejako za naszymi podopiecznymi idą pieniądze, które i tak dane miasto wydało by na nich na swoim terenie. Resztę dopłaca Fundacja Weteranów Scen Polskich –tłumaczy prezes ZASP, cyt. przez "Super Express".
Zobacz także: Piotr Kraśko: "Telewizja dzieli się na dobrą i złą"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić