Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Siostrzeniec Morawieckiego o świętach z wujkiem. "Polityka polityką, ale..."

52
Podziel się:

Z rodziną najlepiej na zdjęciu? Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, pojednań i zakopywania wojennych toporów. Nie każdy jednak ma ochotę bądź sposobność spędzania tego okresu w rodzinnym gronie. Tak będzie w przypadku Mateusza Morawieckiego i jego siostrzeńca Franka Brody.

Siostrzeniec Morawieckiego o świętach z wujkiem. "Polityka polityką, ale..."
Franek Broda wyjawił, czy spędzi święta z wujkiem (Facebook, PAP)

Franek Broda otwarcie sprzeciwia się decyzjom polskiego rządu, na którego czele stoi jego wujek Mateusz Morawiecki. Przed Bożym Narodzeniem aktywista zdradził, czy święta będzie spędzał z premierem.

Broda wypowiedział się w kontekście niedawnego wyznania żony ministra PiS Marianny Schreiber. Celebrytka wyjawiła bowiem, że ze względu na różnice w poglądach w święta nie spotka się z rodziną męża.

To jest bardzo przykra sytuacja. Nie życzę nikomu czegoś takiego. Bardzo mi szkoda Marianny Schreiber, zwłaszcza że udało nam się wymienić prywatnie kilka słów - powiedział Franek Broda w rozmowie z "NaTemat".

Franek Broda o świętach z wujkiem

Aktywista przyznał, że różnice na gruncie politycznym często są powodem podziałów rodzinnych, co w Boże Narodzenie staje się szczególnie odczuwalne. - Polityka polityką, ale przede wszystkim wszyscy jesteśmy ludźmi. Ludzie powinni nauczyć się rozmawiania na inne tematy, zwłaszcza w święta - stwierdził Broda.

Siostrzeniec premiera poinformował, że w tym roku, podobnie z resztą jak w latach poprzednich, nie spędzi świąt ze swoim wujkiem. To jednak nie poglądy są powodem, a... odległość.

Z wujkiem nie spędzam świąt od dawna, ale nie z przyczyn politycznych. Wujek mieszka w Warszawie, my jesteśmy z Wrocławia. W stolicy ma dzieci, żonę. To jest główny powód, dla którego nie spędzamy świąt razem - zdradził aktywista.

Broda dodał, że gdyby nadarzyła się okazja, by usiąść z premierem przy jednym stole i porozmawiać, na pewno obaj nie mieliby z tym problemu.

Zobacz także: Zakażenia COVID-19 podczas świąt. Jak się uchronić? Wirusolożka doradza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
Bolek
miesiąc temu
No cóż. Można uczyć się wiele lat, zdobywać doświadczenie, pracować po nocach - i w końcu objąć trudne stanowisko. Można też żreć pączki, spać do południa, zdobywać kolejne szczyty lenistwa i głupoty - aby zostać wszechwiedzącym aktywistą...
maria
miesiąc temu
Broda nie dorosłeś do polityki ,a wujkowi nawet do pięt nie sięgasz
Odp
miesiąc temu
Franek, nie Twoja wina. W każdej rodzinie znajdzie się jakiś pokrak.
gość
miesiąc temu
Mieć takiego wujka to wstyd i lepiej do tego się nie przyznawać...
pilot
miesiąc temu
Katolicy, tylko na pokaz. Żenada.
rrr
miesiąc temu
broda schraiber kto to promuje i czemu
donek
miesiąc temu
A kto widział siadać z takim frakiem DO WIECZERZY ? - JA BYM NIE PRZŁKNĄŁ ANI KĘSA
emeryt
miesiąc temu
Przykład miłosierdzia ze strony mateusza ! A niby taki święty i klęczy przed mnichem z Torunia a jak pięknie rozkłada ręce w imię tegoż miłosierdzia . Tak wygląda katolik !
Polin
miesiąc temu
Moraś spędza święta u siebie w Izraelu :D
Andrzej
miesiąc temu
O czym jest ten artykuł? Kompletnie nie zrozumiałem.
gregh
miesiąc temu
Niestety pan premier M Marowiecki żyje w swoim świecie polityki ,wychodząc przed kamerę i do mikrofonu on w zasadzie niczego nie wybuduje ani nie zrobi ci panowie oszukują społeczeństwo .Sami nic nie robią korzystają bo ich pęsje są z tego tytułu wypłacane z wyłudzeń płacenia Cła ,Vatów i wiele innych podatków . Niestety ci panowie powinni wszystko sprowadzać do polski a robią to prywatne firmy gdyby nie one to w tym kraju nic bynie było . A to coś Mateuszek opowiada bajki do głupiej gry ! .Siostrzeniec ma rację ile można głupiego wujka oglądać w telewizji !!!!!!!!! i dziecku robić cofkę rozwojową !!!!!!
Jak to
miesiąc temu
A niby co chce świętować ten biedny aktywista. Przecież określenie Boże Narodzenie pewnie by go spaliło
Tora
miesiąc temu
A to oni obchodza katolickie swieta. Rabin pozwoli.
Polak
miesiąc temu
A po co rozmawiać z Kłamca skazanym przez Sąd?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić